Můj kousek štěstí

Zelí je největší zdroj vitamínů v zimě

Užívá se při avitaminózách, chorobách žlučníku, jater, žaludku a střev. Šťáva z bílého zelí čistí krev, působí hojivě na žaludeční a dvanácterníkové vředy.

Kyselé zelí je dostupné pro každého a mnoho nestojí.Může nahradit nedostatek jiné zeleniny. Všechny živiny se v ní vyskytují v optimálních poměrech. Zelí významně posiluje imunitu, ničí střevní bakterie. zaručí pravidelní vyprazdňování, harmonizaci ledvin a odstranění problémů žlučníku a jater.Zelí je přírodním omlazovacím prostředkem. Ten, kdo zelí konzumuje pravidelně, může významně ovlivnit proces stárnutí. Aby zelí mělo svůj léčivý efekt, je třeba je konzumovat denně v množství jedné kompotové misky a je dobré ho občas dochutit přidáním cibule a olivového oleje.

Zázračné s karotkou

To nejcennější, co na zelí je, je jeho vysoký obsah síry a chloru a poměrně vysoký obsah jodu. Spojení síry s chlorem je účinné při čištění sliznic zažívacího ústrojí za předpokladu, že se šťáva pije syrová.Nadměrná plynatost po ní může být známkou abnormálního nahromadění jedovatých odpadových látek v zažívacím ústrojí. V tomto případě se doporučuje střeva nejprve pořádně vyčistit tak, že denně, po dva týdny, pijete karotkovou šťávu čistou nebo smíchanou se špenátovou.Dobrá je i kombinace karotkové šťávy se zelnou. Zelí chrání před stresem, nedostatkem vitamínu C a ještě se po něm dobře spí. Na paradontózu žvýkejte kysané zelí. Pro výrazné zlepšení vykašlávání se osvědčila směs zelné šťávy s medem v poměru 1:1, která se pije po doušcích během dne.Pozor na velkou konzumaci zelí si musí dát jen lidé s poruchami štítné žlázy. .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden