Zemřel při natáčení

Pronikavé oči udělaly z VÁCLAVA LOHNISKÉHO (59) výraznou hereckou postavu. Stačilo ale málo a skončil by v kněžském hábitu.

Díky jeho postavě psychiatra v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje se začalo obecně všem psychiatrům přezdívat Chocholoušek. Přestože hrál vedlejší a nijak výraznou roli, právě jako docenta Chocholouška si ho pamatují úplně všichni.

Stejně tak se do české kinematografie nesmazatelně zapsal rolí Hujera v komedii Marečku, podejte mi pero!. Václav Lohniský (†59) uměl zahrát naprosto každou roli. Vžil se do postav chudáků, slabochů, padouchů, ale také mnichů a kostelníků.

Narodil se 5. listopadu 1920 v Holicích u Pardubic do rodiny státního rady. Ještě jako dítě se s rodiči

Zbývá vám 87% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS.
Letní sleva!
Namísto obvyklých 20 Kč stojí nyní odemknutí článku pouhých 9 Kč! Kód k odemknutí článku, který od nás obratem obdržíte, můžete také zcela zdarma poslat svojí kamarádce a potěšit ji v letních měsících pohodovým čtením. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 900 10 09. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9001009 je 9 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden