Zemřel sám na ulici nikým nepoznán

Zapsal se především jako Old Shatterhand, bílý bratr náčelníka Apačů Vinnetoua. Lex Barker (†54) byl skutečným válečným hrdinou. Armádu opustil s hodností majora. Za svůj život se pětkrát oženil a chystal se k šestému sňatku, ale na ten již nedošlo.

Vlastním jménem Alexander Crichlow Barker Jr. se narodil jako druhé dítě významného newyorského stavitele.  Své jméno se rozhodl zkrátit na Lex Barker (†54) až se svým debutem u filmu. Zámožná rodina žila na venkovské farmě obklopená služebnictvem.

Lex se poctivě učil hře na hoboj a věnoval se také americkému fotbalu. Díky otci a jeho obchodním cestám poznal Anglii, Itálii, Francii i Egypt, kde se zdokonaloval v jazycích. Studoval na prestižní střední škole, a to s výbornými výsledky, pak pokračoval na Princetonské univerzitě.

Potají hrál divadlo. Když dostal nabídku od filmové společnosti Twentieth Century Fox, byl ještě nezletilý a

Zbývá vám 81% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden