Zemřel v okamžiku, kdy byl šťastný!

Ani po šesti letech od nečekaného odchodu zpěváka se sametovým hlasem Petra Muka (†45) nejsou okolnosti jeho smrti objasněné. Opravdu to byla nešťastná náhoda nebo si na život sáhl muzikant dobrovolně?

Asi jen těžko bychom v novodobé historii českého showbyznysu hledaly takhle paradoxní smrt, jako tu která potkala výjimečného zpěváka Petra Muka (†45). Je to už neuvěřitelných šest let, co ho doma našla zdrcená manželka Eva (41) v křesle mrtvého. Po této strašné tragédii se zhroutila a jak sama nedávno řekla, s Petrovou smrtí se nikdy nesmířila a hlavně si ji nepřestane vyčítat. Od oné nešťastné události navštěvuje údajně psychologa, který jí pomáhá vyřešit nepříjemné vnitřní otázky „co by kdyby...“. Co se vlastně tenkrát stalo a proč musel takhle mladý talentovaný člověk, manžel, kamarád a v neposlední řadě hrdý táta malé holčičky odejít, netuší dodnes pořádně ani odborníci.

Mluvilo se o sebevraždě
Zpočátku se nejvíce řešilo to, jestli umělec zmítaný depresemi, neměl chuť se životem skončit sám a dobrovolně. Psychické problémy Petra Muka nebyly žádným tajemstvím. Léčil se s vážnou nemocí duše – maniodepresivní psychózou, která ho neskutečně omezovala. Nakonec však policie jeho smrt označila za „pouhou“ nešťastnou náhodu. Pokud je to pravda, je jeho odchod snad ještě smutnější. Vždyť zpěvák zemřel ve chvíli, kdy byl paradoxně nejšťastnější! Měl všechno - rodinu, úspěch i peníze. Navíc lidé s touto nemocí mají sklony k sebevraždě a zpěvák s ní v minulosti údajně párkrát koketoval. Petr Muk ale tentokrát konec přivolat nechtěl, toužil evidentně žít, vidět vyrůstat svou dceru a rozvíjet dál skvělou kariéru. Což ostatně ihned po jeho smrti řekl Petrův kamarád a producent v jedné osobně Ondřej Lichtenberg - „Byl plný energie, těšil se na koncert a na hokej. Nevěřím, že šlo o dobrovolnou smrt!“

Manželka ho našla mrtvého
V tu noc, kdy Petr Muk zemřel nevyhasl jen jeho život. Tragédie hluboce zasáhla zejména jeho šokovanou ženu, malou dcerku a pochopitelně i kamarády a fanoušky. Řadu z nich to ovlivnilo natolik, že jejich život už nikdy nebudou jako dřív. Když Petra nad ránem manželka našla, měl za sebou noční radovánky. Podle lidí z jeho okolí měl k alkoholu vždycky blízko, tentokrát bohužel zřejmě až příliš. Pitevní zpráva měla podle výpovědí svědků obsahovat informace, že měl zpěvák v krvi 2,65 promile alkoholu. Příčinou smrt pak bylo udušení zvratky. Médii ovšem také proběhla zpráva, že léky, které Petr na deprese bral zapil alkoholem. Zda je to pravda či nikoli už asi nezjistíme. Jeho nečekaný odchod je tak stále zahalen tajemstvím. Nikomu se dosud pořádně nepodařilo zjistit, co té osudné noci vlastně stalo. Někteří se nechali slyšet, že si zkrátka se smrtí tak dlouho zahrával až si pro něho přišla.

Dařilo se mu, zemřít nechtěl
Fakt, že zpěvák neměl v úmyslu ten večer odejít z našeho světa potvrzuje řada dalších nesporných informací. Na začátku roku 2010 se mu začalo po delší době zase dařit. Navíc sám do médií hlásal, jak šťastné období prožívá po boku milované ženy a dcerky Noemi (9). A v neposlední řadě pár dní před svou smrtí vydal nové album V bludišti snů, které bylo podle kritiků velmi dobré.

Zanedbatelné není ani to, že měl spoustu nemalých plánů! Chtěl například nahrát novou píseň se symfonickým orchestrem… Nic z toho už ale nestihl. Třetí červnový den tak bolestí zlomená rodina a přátelé dali milovanému Petru Mukovi na českokrumlovském hřbitově poslední sbohem. Doufejme tedy, že nyní má po letech trápení s krutou nemocí konečně klid a že odpočívá někde v oblacích ve stínu katedrál….

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden