Zemřela světová hvězda

Filmový svět přišel o jednu ze svých největších hvězd. Známý a úspěšný herec Jean-Paul Belmondo (†88) prohrál svůj boj s časem.  „Nějaký čas už byl unavený. Odešel poklidně ve svém pařížském domě obklopen rodinou,“ sdělil jeho právní zástupce. Fanoušci po celém světě pořád oplakávají jeho odchod na věčnost.


I přesto  ale navždy zůstane v jejich srdcích jako Bob Saint-Clair v Muži z Acapulca, kaskadér Michel Gaucher ve Zvířeti nebo Joss Beaumont ve špionážním dramatu Profesionál.


Když se objevil v nějakém filmu, byla to záruka, že bude úspěšný.

Ženy mu padaly k nohám

Jean-Paul Belmondo, kterému se přezdívalo Bébel, se už na začátku kariéry vyšvihl mezi nejlepší herce své doby. V 60. letech se stal hvězdou francouzské nové vlny a postupem času jeho popularita ještě víc stoupala. Opačné pohlaví z něho bylo úplně vedle.

Rošťácký kukuč v kombinaci s jistým rebelstvím, to bylo přesně to, na co ženy  letěly. Sám herec byl sice za jejich přízeň rád, skandálům se však úspěšně po celý život vyhýbal. Byl dvakrát ženatý a měl čtyři potomky. 

V roce 1994 se mu ale život zhroutil jako domeček z karet. Jeho nejstarší dcera Patricia (†36) zahynula při požáru. S její smrtí se nedokázal nikdy vyrovnat.

„Když člověk přežije své dítě, je to ta nejhorší věc, která se může stát,“ říkal vždy se slzami v očích. V posledních letech se u něj také stále častěji začalo ozývat chatrné zdraví.

Překonal infarkt i mrtvici

V roce 1999 prodělal na jevišti infarkt, o dva roky později přišla další rána. Na Korsice jej postihla mrtvice. Následky si  bohužel nesl až do svých posledních dní.

reklama
reklama

Komentáře