Ženská strategie se vyplatí

Každý muž potřebuje být obdivován. Pokud chcete, aby vám drahoušek nepláchl za jinou, pravidelně ho chvalte a náležitě také odměňujte.

Když budete zahrnovat chlapa výčitkami, dosáhnete toho, že vám zmizí někam, kde bude mít klid. Vsaďte raději na princip odměn. Pochvala muže motivuje a podněcuje k tomu, čeho chcete vy dosáhnout.

Často se zaměřujete na to, co vám vadí, a nevšímáte si, že muž dělá i dobré věci, které pokládáte za samozřejmost. Zkuste mu za ně začít děkovat. Čím pozorněji k němu začnete přistupovat, tím rychleji zmizí i jeho obranné reakce a tím vstřícněji bude naslouchat vašim tužbám.

S mužem je to jako s tím holubem lačným ocenění

I holuba jde naučit mnohým kouskům, jen je třeba ho odměnit ve chvíli, kdy udělá něco žádoucího. Holoubkovi tak dojde, že další zrnko dostane, když bude předchozí úkon opakovat. Nikdy byste ho nic nenaučila, kdybyste ho jen trestala za to, co dělá špatně.

Stejně tak pozitivně se vyplatí přistupovat k mužům. Chlap nesnáší, když je do něčeho nucen. Ale správná a chytrá žena mu umí podsunout, že ta nová úžasná dovolená byl přece jeho nápad.

Chválit! Chválit! Chválit!

Některé ženy to s muži umí a cvrlikají: „Ty máš skvělý vkus, pomůžeš mi nakoupit?“ Nebo: „Jdu vařit, mohl bys zatím vyměnit tu žárovku?“ Pozor však na nejasné stesky typu: „S tou zahradou je už třeba něco udělat.“

Běžný muž je neslyší a slabší se vymluví na něco jiného. Nedávejte mu také za příklad jiné chlapy. Neříkejte, jako v legendárním animovaném seriálu Rodina Smolíků, že jste si raději měla vzít Pištu Hufnágla. Mohl by vás totiž za ním poslat…

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden