Život s despotou je PEKLO!

Zachází s vámi partner jako s poddanou, která ho musí poslouchat? Zastavte to!

Panovačný tyran působí na své okolí obvykle velmi příjemným a nekonfliktním dojmem. Hrůza nastává pokaždé až doma za zavřenými dveřmi. Nesnese totiž jiné názory a odmlouvání a trestá neposlušnost. Jak z toho bludného kruhu ven?

Despota vám namlouvá, že jen on je ten dokonalý, který má vždycky pravdu a bez kterého jste vy úplné nic! Před ostatními se přetvařuje, ale doma rozjede nelítostnou manipulaci. Nepřipustí diskusi a život s ním se stává peklem.

Jeho žena a děti jsou plni nejistoty a pochybností o sobě samých a postupně přestávají rozeznávat, co je a není ještě „v mezích“. Přesto na první pohled působí starostlivě. Z počátku se o vás stará a cítíte se s ním v bezpečí.

Kdy odkryje karty?

V průběhu času se vztah s ním změní na vězení plné zákazů a příkazů. Brzy se stanete loutkou, která má stanoveno, co může a co už ne. Tento příjemný chlapík vámi už od počátku šikovně manipuluje, aby vás dostal tam, kam chce: do role podřízené ženy, která dělá to, co si přeje on.

Systematicky vás opřádá pozorností jako pavouk křižák a vydobytých pozic se nikdy nevzdá. Myslí to s vámi dobře, takže vás klidně doma zamkne, abyste mu neutekla.

Odhalit ho hned není snadné

Poznat rozdíl mezi tím, kdo si na vševládce jen hraje, a pak stejně udělá, co chcete vy, a despotou jde velmi špatně. I vzdělaná a úspěšná žena takovému problémovému muži nalítne.

Jakmile mu jednou

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře