Život se skvělým hercem byl těžký, ale i krásný zároveň

Jako typický Moravák se cítil být zodpovědný za celou rodinu a neustále podporoval svou milovanou maminku. Vzorným manželem ale zrovna nebyl.

Legendární Vladimír Menšík (†58) po celý život rozdával radost. Zbožňovali jsme jeho smích i historky, které sypal z rukávu. A co teprve jeho herecké výkony, ty byly doslova famózní.

Nelze popsat jednou větou, co pro českou kulturu znamenal Vladimír Menšík (†58). Vždyť se dlouhá léta bez něj neobešla téměř žádná televizní komedie ani silvestrovská estráda.

Miloval publikum

Vladimír Menšík miloval smích publika, a přestože se nedožil dlouhého věku, zanechal v našich srdcích hlubokou stopu. Snad to bylo tím, že se vždy choval jako jeden z nás, že neměl žádné hvězdné manýry a že si vážil každého potlesku.

Narodil se do velké rodiny

Vladimír se narodil 9. října 1929 v moravských Ivančicích a vyrůstal se spoustou bratranců a sestřenic, kamarádů a kamarádek, jak bylo tehdy naprosto běžné. Každý den pro něj znamenal napínavé dobrodružství, a i když nikdy neměl moc hraček a nejezdil na výlety, žil bohatým životem.

„Kulturu jsme si museli vyrábět sami,“ vyprávěl později Menšík a dodával, že každou sobotu večer se všichni

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře