Zkrášlovací rituály

Víkend je ideální doba na to, abyste si udělala čas jen sama na sebe. Vyčleňte si alespoň pár hodin pro pečující a zkrášlující procedury a vyloupněte se do krásy.

Čas od času si každý potřebuje pořádně odpočinout, zbavit se stresu, a zapomenout na všechny starosti všedního života. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vás hodí do pohody a ještě vás udělají krásnější.

Aktivní odpočinek

Není tajemstvím, že aktivní odpočinek patří mezi ty nejzdravější formy relaxace vůbec. Rozhodně to však neznamená, že byste se měla sedřít v posilovně nebo jít běhat dvacet kilometrů.

Raději zkuste různé druhy relaxačních cvičení, jako je třeba jóga, tai-či nebo pilates, které působí příznivě nejen na svaly a klouby, ale také na psychiku.

Regenerace a výživa

Samotná hydratace pleťovým krémem rozhodně nestačí. Zejména v tomto období je třeba dodat pokožce extra dávku výživy séry, které působí až do spodních vrstev pokožky, kde ji hloubkově vyživují a obnovují.

Skvělým pomocníkem pro podrážděnou a dehydrovanou pleť je i termální voda ve spreji. Ta díky svému jemnému složení pleť zklidní, vyživí a hydratuje.

Extra vyhlazení

Zimou namáhaná pleť bývá často zašedlá a plná šupinek. Nezapomínejte tak na pravidelnou exfoliaci (peeling) nejen pleti, ale i celého těla. Klasické peelingy raději vyměňte za ty enzymatické, které jsou daleko jemnější a k pokožce šetrnější.

Vyhnete se tak zbytečnému podráždění, ke kterému je pleť během zimních měsíců daleko více náchylná.

reklama
reklama