Zkrášlující účinky rakytníkového oleje

Ať už trpíme stresem, jste nachlazení nebo máte špatné stravovací návyky, rakytníkový olej by vám měl ulevit. Působí totiž pozitivně nejen na metabolismus, ale posiluje i imunitu. Olej se získává lisováním za studena z rostliny Rakytníku řešetlákového, má tmavě oranžovou barvu a jsou v něm zachovány všechny biologické aktivní látky, které jsou důležité pro naše zdraví.

V oleji rakytníku se ukrývají vitamíny A, K, E a D a ještě B1 a B. Dále obsahuje kyselinu listovou, třísloviny a minerální soli. V případě, že máte problém s trávicím ústrojím, rakytníkovým olejem můžete odstranit problémy se záněty, s kterými váš organismus musí bojovat.

Na celé tělo působí také jako dobrý antioxidant, který váže volné radikály a zpomaluje stárnutí organismu. Rakytník je totiž dobrý simulátor, který regeneruje pokožku a poškozenou kůži. Je tedy vhodný užívat jako doplněk stravy při celkové rekonvalescenci.

Ne nadarmo se proto užívá i při léčbě rakoviny. V lékárnách najdete celou řadu kapek, krémů a tinktur s obsahem rakytníkového oleje, ale nejlepší je si koupit samotný 100% olej, který se využít jak vnitřně, tak vnějšně.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden