Moje sladké tajemství

Zkuste zázrak jménem arganový olej

Že jste o něm neslyšela? Jedná se o velmi vyživující rostlinný olej z argánie trnité. Použít ho můžete v kuchyni, ale překvapivě také ve své koupelně. Je totiž bohatý na karoten a esenciální mastné kyseliny.

Chrání před vnějšími vlivy

Funguje jako ochranný film. Pokud si s ním namažete pokožku obličeje, můžete si být jistá, že nečistoty, klimatizace nebo agresivní sluneční paprsky nebudou mít šanci. Vyživuje i čistí Díky svému vysokému obsahu vitaminu E a důležitým kyselinám se arganový olej hodí pro všechny typy pleti.

Od mastné, kterou chrání, až po tu suchou a citlivou, již vyživuje. Najdete ho v drogeriích buď jako samostatný olej, nebo jako součást krémů a výživových sér v určitém poměru. Dokáže vaši pleť vyživit, ale také z ní odstranit všechen make-up po náročném dni. Pokožka tak není zatížená a může přes noc přirozeně dýchat.

Tlumí záněty

Doporučují ho dokonce i lékaři. Jestli tedy máte problém s některými zánětlivými procesy, řešením je právě arganový olej, který zlepšuje látkovou výměnu v pokožce a pomáhá hojit vzniklé nedostatky pleti.

Dobrý je také pro vaše vlasy Tento olej můžete s klidem použít i na vaše bujné kadeře. Za prvé jim navrátí lesk a za druhé předchází třepení vlasových konečků. Navíc zvyšuje jejich celkovou pružnost. Ocení ho především ty z vás, které mají delší vlasy a nedocházejí tak pravidelně ke kadeřnici.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden