Zlozvyky předčasného stárnutí

Možná tomu nebudete věřit, jaké amatérské chyby v péči o pleť každý den děláte, díky nimž vaše pokožka daleko víc podléhá stárnutí.

Mohou za to běžné aktivity. Ty máte možnost omezit na minimum a eliminovat tak vznik vrásek. Čemu se máte do budoucna vyvarovat?

Příliš mnoho topení

Toto varování se týká samozřejmě hlavně chladnějších měsíců. Ty už ale nastávají právě teď. Nikdo netvrdí, že musíte doma sedět v zimě a zabalená do svetrů a dek. Ale rozhodně byste neměla vaše obydlí přetápět. Pleť je pak zbytečně vysušená a daleko více podléhá vráskám.

Televizní záření

Podobná rada platí i u televizního přijímače. Jistě se večer ráda podíváte na svůj oblíbený seriál. Se sledováním televize to ale také moc nepřehánějte. Záření, jež vydává obrazovka, totiž není nic zdravého, třeba podporuje padání vlasů.

Jak nanášet krém na tvář?

Většina žen si nanese první dávku krému na čelo a pokračuje směrem k bradě. To je ale chyba. Postupujte přesně opačně krouživými pohyby směrem nahoru, abyste kůži zbytečně nevytahovala. Jemnou pokožku kolem očí raději hydratujte jen jemným vklepáváním krému bříšky prstů.

reklama
reklama