Zmrzlé osvěžení pro horké dny

Ptáte se, proč si komplikovat život a vyrábět doma zmrzlinu, když jsou jí plné boxy v obchodech? Odpověď je jasná. Protože ta vaše bude nejovocnější, nejlahodnější a neoriginálnější ze všech! Je to snadné a všechny chutnají fantasticky.

Lahodné jogurtové nanuky

shutterstock_410544520

Suroviny na 6 nanuků:

2 hrnky borůvek, ostružin, nebo jakéhokoli ovoce

1 a ½ lžíce vody

5 lžic javorového sirupu

¾ hrnku řeckého vanilkového jogurtu (může být i neslazený)

½ hrnku mandlového mléka

Postup:

V rendlíku smícháme připravené ovoce, vodu a 3 lžíce javorového sirupu.
Přivedeme směs k varu a necháme vařit, dokud nezhoustne do konzistence sirupu. Odstavíme z plotny. V misce smícháme 2 lžíce javorového sirupu, jogurtu a mandlového mléka. Do formiček na nanuky vlijeme do poloviny jogurtovou směs a poté formičky doplníme sirupovou směsí. Pokud chceme docílit mramorového efektu, lehce směsi promícháme. Do každého nanuku vložíme dřívko a dáme mrazit.

Pistáciové potěšení

shutterstock_534738250

Suroviny na 4 porce:

120 g loupaných nesolených pistácií

500 ml mléka

100 ml smetany

150 g cukru

7 žloutků

Postup:

Asi 80 g pistácií semeleme na hladkou pastu, zbytek nasekáme nahrubo. Do rendlíku nalijeme mléko a smetanu, pistáciovou pastu a vše přivedeme k varu. Stáhneme z ohně a přimícháme nadrcené pistácie. Žloutky ušleháme s cukrem do pěny a obě směsi smícháme.  Šleháme ve vodní lázni dokud nezhoustne a dáme na 3 hodiny do lednice. Pak zmrzlinu promícháme a dáme na 3 hodiny do mrazáku.

Svěží vodové nanuky

shutterstock_193986626

Suroviny na 6 nanuků:

ovocný džus

libovolné ovoce

Postup:

Pokud nejste příznivci smetanových zmrzlin, vyzkoušejte domácí vodové. Ovoce oloupeme, vypeckujeme nebo zbavíme jadérek (podle toho, jaké používáme) a rozmixujeme. Poté promícháme s džusem. Pokud děláme více druhů nanuků, smícháme vždy stejné ovoce a stejný džus. Rozdělíme do formiček a dáme do mrazáku.

reklama
reklama