Zora Jandová prožila opravdu drsné chvíle v kariéře i během manželství!

Manželův boj s těžkým únavovým syndromem trval dlouhých sedm let.

Dvě těžké zkoušky připravil život pro herečku Zoru Jandovou (62). Nejprve to byl bolestný odchod z milovaného divadla, později ještě bolestivější boj s vážnou duševní nemocí, kterou trpěl její manžel.

Původně chtěla Zora Jandová (62) po maturitě na gymnáziu nastoupit na pedagogickou fakultu. Splnila by tím nejen přání rodičů, ale i svoji původní volbu. Nakonec ale dala přednost DAMU.

A s kariérou atraktivní brunetky to hned ze začátku vypadalo skvěle. Ještě během studia na divadelní fakultě dostala nabídku zahrát si v Národním divadle. Jednalo se o jednu z rolí, po jakých touží každá mladá herečka - Ofélii v Hamletovi.

Neprodloužili jí smlouvu

Většina herců se po absolvování DAMU nejprve uplatní v oblastních divadlech, než se dostanou na nějakou pražskou prestižní scénu. Zora tam nastoupila přímo. Nic ovšem není zadarmo. Chtěli po ní, aby vstoupila do strany, což herečka odmítla. V rodině by jí to těžko odpouštěli, vždyť stejný režim jí v padesátých letech odsoudil tátu.

Ten pak jako vězeň pracoval v dolech. Následky odmítnutí byly pro Zoru bolestné. Nikdo jí přímo nevyhodil, jen jí skončila smlouva a novou už nedostala. Brala to jako velkou osobní tragédii a velkou překážku k další kariéře. Nebyly to jediné problémy, kterým

Zbývá vám 71% článku k dočtení. Nenechte si to ujít!
Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Pokud vám stačí odemknout pouze tento článek, můžete tak učinit okamžitě zasláním jediné SMS. Zašlete SMS ve tvaru "ctu clanek" na číslo 903 33 20. Během chvilky obdržíte číselný kód, kterým článek odemknete.
Cena SMS odeslané na číslo 9033320 je 20 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje Airtoy a.s. Infolinka: 602 777 555, www.platmobilem.cz.
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden