Zora Jandová prožila opravdu drsné chvíle v kariéře i během manželství!

Manželův boj s těžkým únavovým syndromem trval dlouhých sedm let.

Dvě těžké zkoušky připravil život pro herečku Zoru Jandovou (62). Nejprve to byl bolestný odchod z milovaného divadla, později ještě bolestivější boj s vážnou duševní nemocí, kterou trpěl její manžel.

Původně chtěla Zora Jandová (62) po maturitě na gymnáziu nastoupit na pedagogickou fakultu. Splnila by tím nejen přání rodičů, ale i svoji původní volbu. Nakonec ale dala přednost DAMU.

A s kariérou atraktivní brunetky to hned ze začátku vypadalo skvěle. Ještě během studia na divadelní fakultě dostala nabídku zahrát si v Národním divadle. Jednalo se o jednu z rolí, po jakých touží každá mladá herečka - Ofélii v Hamletovi.

Neprodloužili jí smlouvu

Většina herců se po absolvování DAMU nejprve uplatní v oblastních divadlech, než se dostanou na nějakou pražskou prestižní scénu. Zora tam nastoupila přímo. Nic ovšem není zadarmo. Chtěli po ní, aby vstoupila do strany, což herečka odmítla. V rodině by jí to těžko odpouštěli, vždyť stejný režim jí v padesátých letech odsoudil tátu.

Ten pak jako vězeň pracoval v dolech. Následky odmítnutí byly pro Zoru bolestné. Nikdo jí přímo nevyhodil, jen jí skončila smlouva a novou už nedostala. Brala to jako velkou osobní tragédii a velkou překážku k další kariéře. Nebyly to jediné problémy, kterým

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře