Zoufale vyhlíží svou dovolenou

Mateřský sprint

Gabriela Soukalová (32) bývala profesionální sportovkyní, je zvyklá na náročné tréninky a ještě náročnější závody, kde s vypětím sil pravidelně získávala medaile. Teď se ale pere se zcela jinou disciplínou.

Že mateřství není procházka růžovým sadem, teď na vlastní kůži poznává biatlonistka Gabriela Soukalová. V loňském roce se stala poprvé mámou, na svět přivítala dceru Izabelu Gabrielu a teď přiznává, že je to větší jízda, než si myslela.

Novou disciplínu, kterou pro ni rodičovství je, se prý učí za pochodu a není to mnohdy snadné. Ještě že na to není sama. Vedle otce své dcerky, partnera Miloše Kadeřábka, znatelně rozkvetla a vypadá spokojeně. Však si to také zasloužila.

Exmanžel Petr Koukal měl zřejmě s Gabrielou jiné plány, ta mu je ale naštěstí včas překazila.

Vzpomeňme jen na její nevydařené manželství s badmintonistou Petrem Koukalem (36), které skončilo v roce 2020 bouřlivým rozvodem a tahanicemi o majetek. Nic příjemného to pro Gabrielu rozhodně nebylo.

Navíc v té době začínala novou etapu i co se týče práce. Pověsila biatlonovou kariéru na hřebík, sportovní kombinézu vyměnila za šaty a lodičky a stala se moderátorkou pořadu o společnosti.

Prostě fičák

Krátce nato to dala dohromady s Kadeřábkem a po pár měsících překvapila těhotenstvím. Svatba sice zatím stále není na pořadu dne, ale co není, může brzy také být.

Vzala to zkrátka hopem a s ničím se moc nepárala, tak jak byla z vrcholového sportu zvyklá. Teď se ale zdá, jí kvůli mateřství přece jen začíná docházet dech.

V Modrém kódu byla instruktorkou biatlonu.

Nejkrásnější a nejnáročnější

Přitom byly doby, kdy bylo fyzické vypětí jejím denním chlebem. Naši zemi reprezentovala na biatlonových závodech, kde sbírala jednu medaili za druhou.

A před pár lety se zúčastnila i taneční soutěže StarDance, o níž je známo, že dává účastníkům pěkně zabrat. Nic z toho se ale zřejmě nevyrovná kmitání okolo pětiměsíční holčičky.

„Je to nejkrásnější čas v mém životě, ale určitě zároveň i ten nejnáročnější,“ přiznává krásná moderátorka, která krom péče o dceru už zase pomalu, ale jistě pracuje – věnuje se sociálním sítím a svému nadačnímu fondu Gabi. Do televize se zatím nevrátila, ale mluví i o nové pracovní nabídce.

Vydrží to?

Už během těhotenství říkala, že nechce být matkou, která je tři roky doma a nepracuje. Tak se snaží mateřství i práci skloubit. Nepřecenila ale síly?

„Mám dvě směny, péči o dceru a práci, moc příležitostí k odpočinku nyní nemám,“ nezastírá, že už by to chtělo dovolenou. „Mateřská je sice také dovolená, ale dlouho jsme nebyli u moře, dlouho se nám nepodařilo úplně vypnout,“ přiznává.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden