Zpevněte ochablou tvář

S přibývajícími léty obrysy tváře povolují a tím se mění i vzhled obličeje. Dvojitá brada, spadlé koutky, oční víčka… Nemusíte hned pomýšlet na plastickou chirurgii, zkuste začít se speciální péčí.

Dá se tomu zabránit?
Čas je bohužel neúprosný a vypnut obličej do hladka a získat vzhled osmnáctileté slečny vám nezaručí ani ten nejlepší (a drahý) facelifting. Správně zvolenou domácí péčí ale můžete dosáhnout toho, že se proces stárnutí pleti zpomalí a dočkáte se i viditelných výsledků.

Výběr kosmetiky
Krémy a séra proti vráskám a pro zpevnění pleti určené pro určitý věk začněte používat co nejdříve. Měly by obsahovat složky, které dokážou zachovat hutnost pleti, zpevnit ji a zmírnit vrásky. To umí například kyselina hyaluronová, koenzym Q10, kolagen, elastin, retinol, fibronektin a podobně. Najdete je v celé řadě krémů, stačí si jen přečíst jejich složení. Nejlepší je používat všechny výrobky jedné řady a značky – od odličovače a pleťové vody přes sérum až po oční a pleťový krém.

Obličejová gymnastika
Za povislé kontury nemůže jen ochablá pleť, ale i obličejové svaly. Ty můžete posílit procvičováním obličejovou gymnastikou nebo jógou. Jde o sérii cviků, které můžete provádět doma prakticky kdykoli, třeba když sedíte před televizí. Cvičit je ale potřeba pravidelně, stačí pět minut každý den.

Kosmetické masáže
Dopřejte si masáž obličeje v kosmetickém salonu. Kosmetičky umí speciální techniku, při které se střídají dlouhé tahy a krátké rytmické pohyby, které postupují od dekoltu přes krk a tváře až po horní linii čela čela.. Po masáži následuje speciální pleťová zpevňující maska, sérum a na závěr krém, takže po této proceduře budete vypadat mnohem mladší.

Na co si dávat pozor
Také některé „zlozvyky“ zhoršují a urychlují ochabování pleti i svalů, například pokud chodíte či sedíte se svěšenou hlavou. Snažte se ji držet zpříma v jedné rovině s páteří. Když mžouráte při zaostřování zraku na obrazovku či křížovku, rysy kolem očí i v obličeji tím trpí. Pořiďte si raději brýle se správnými dioptriemi. Také pokud máte často špatnou náladu a mračíte se, své pleti neprospíváte – máte při tom svěšené koutky úst, vrásky na čele i mezi obočím, a ty se vám při častém opakování jen více zafixují do tváře. Zkuste se na svět dívat optimističtěji. Pomůže také dodat pleti vitaminy, hlavně A, C a E, případně doplňky stravy s kolagenem. V neposlední řadě se vyhněte nadměrnému slunění a kouření.

reklama
reklama

Komentáře