Zpomalte a začněte se hýčkat

Gruntujete před Vánoci celý den a už jste uhoněná kolotočem nekonečné práce a péče o domácnost? Zastavte ten maraton, než sama sebe zničíte!

Zastavte to neustálé uklízení a snahu být dokonalá. Nenamlouvejte si, že vás to baví. Baví vás hlazení vašeho ega, jak jste dobrá, že jste to zase zvládla. A vy to opravdu zvládnete.

Jenže pak to odnesou ženské orgány, ze stresu vznikají gynekologické problémy, pneumatika kolem břicha a na dobrou náladu už nemáte nejmenší kapacitu. Jedete už totiž z rezerv.

A čím víc přibíráte, tím víc se snažíte držet diety. Přitom stačí dopřát si v prvé řadě zahálku, neřkuli lelkování.

Duši těší odpočinek

Co si k sobě dovolíte vy, to si k vám dovolí i ostatní. Hýčkejte se, a budete zírat, že vám nebudou zrcadlit vaše výčitky svědomí. Svým emocím dovolíte odejít, až když jste uvolněná a v bezpečí. Pak se teprve může povolit vnitřní napětí.

Oznamte rodině, že už chcete odpočívat a být sama se sebou. Uvidíte, kolik sebelásky se ve vás zrodí. Až začnete odpočívat, přestanete se cpát sladkostmi a přirozeně omezíte své závislosti. Vaše sebeláska vám umožní rozkvést.

Božské umění nedělat zhola nic

Hýčkejte se a ponořte se do vlastního nitra. Už žádný útěk do činností. Najděte zdroj své síly v umění nedělat nic. Až si vaše tělo dostatečně odpočine, pocítíte obrovský příval energie. Budete mít síly a nadšení na rozdávání.

Když v sobě probudíte sebelásku, navrátí se vám mimo jiné intuice. Budete jasně vnímat pochody a potřeby svého těla a poznáte, kdy máte něco ve svém životě udělat jinak, abyste se už nedostala k bodu naprostého vyčerpání.

reklama
reklama