Zralou pleť ošetřujte jinak než mladistvou

Myslíte si, že vaší pleti kosmetická rutina, kterou provádíte už deset let, úplně stačí? Omyl! Pleť bude mnohem lépe prospívat zahrnutá péčí přiměřenou věku.

V aše pleť vyžaduje v každém věku jiný přístup, tedy jinou kosmetiku a jinou péči. Pokud se rozhodnete své tělo poslouchat, budou se dít zázraky. Tělo vám totiž lásku a péči do něj vloženou vrátí v podobě zdraví a krásy. Pleť v obličeji bude pevnější a rozzářenější, vrásek ubude a vy se budete cítit svěže a mladistvě.

Když je vám 30+

Ve třiceti se vedle genetických predispozic začne na pleti projevovat i to, jak jste se k ní dosud chovala. Neúprosný čas, ať chceme, či ne, ubere tváři mladistvou zářivost! V obličeji se objeví první jemné vrásky, často mimické, na čele a v okolí očí.

Jsou to změny zatím celkem přehlédnutelné, ovšem berte je jako signál, že je třeba se začít o pleť intenzivněji starat. A vezměte na vědomí, že stárnutí urychluje nadměrné holdování sluníčku bez používání krémů s ochranným faktorem. A spaní s neodlíčeným a nevyčištěným obličejem.

Na co je náchylná pleť 40+?

Po čtyřicítce může být pleť sušší, protože jí ubývá kolagen, a  proto ztrácí svou elasticitu a pevnost. Vsaďte na kyselinu hyaluronovou. Pro rozjasnění doplňte vitamin C, který umí pleti dodat energii a antioxidanty. Nemusíte chodit na invazivní estetické zákroky, dopřejte si ale salonní péči.

Některé přístroje za pomoci mikrojehliček a vibrací stimulují pokožku a zapracují pečující sérum přímo do jejích hlubších vrstev. Pokud se odhodláte k salonnímu ošetření nebo si zakoupíte nějaký zkrášlující přístroj domů, vybírejte pečlivě. Asijské náhražky by vám mohly ublížit.

Vyhýbejte se cíleně produktům, které by mohly vaši pleť vysušovat a narušovat. Tyto vedlejší účinky může mít třeba kosmetika na problematickou pleť s obsahem kyseliny salicylové nebo alkoholu a  také hrubé peelingy.

Zralá pleť 50+

Pokud je vám 50 a víc, pleť vám může připadat hodně suchá. Na její struktuře se podepisuje i menopauza a úbytek hormonů. Zpomaluje se schopnost regenerace, ztrácí objem a vrásky se prohlubují. Pigmentové skvrny se objevují víc a víc…

Vaší rutinou by mělo být používání séra a očních krémů. V kosmetice se zaměřte na obsah AHA ovocných kyselin, které zbaví kůži odumřelých buněk, a na peptidy, fungující jako okamžitý rozjasňovač a lifting.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden