Zraněnou duši léčila alkoholem a prášky proti depresi

Jana Šulcová (74) mohla mít každého muže, na kterého se podívala. Ona ale milovala toho, který ji po dvaceti letech společného života zradil. Přesto mu nakonec dokázala odpustit.

Přední české herečce Janě Šulcové (74) kdysi muži doslova padali k nohám. V sedmdesátých a osmdesátých letech šla z role, ženy jí záviděly půvab a krásu a muži by dali téměř cokoli, jen kdyby se na ně usmála. Pak ale nemilosrdný osud zamíchal kartami a Jana přišla téměř o všechno.

Už jako malá hrála loutkové divadlo

Přitom to kdysi tak hezky začalo. Jana Šulcová se narodila 12. února 1947 v Praze do rodiny, která měla ke kumštu pořádně daleko. Přesto už jako malá hrávala s bratrem loutkové divadlo, byla členkou Dismanova rozhlasového dětského souboru a na gymnáziu hrála se svým spolužákem Vítězslavem Jandákem (73) divadlo.

Ještě během svého studia na DAMU se Šulcová stala členkou Městských divadel pražských a od počátku sedmdesátých let se začala objevovat i v televizi.

Stala se vyhledávanou seriálovou herečkou

Dostala roli v pohádce Křesadlo a režisér Juraj Herz (†83) ji obsadil do svých filmů Kulhavý ďábel a Spalovač mrtvol. Netrvalo dlouho a

Přístup k celému článku získáte s PREMIUM předplatným.
Staňte se členem Premium sekce
VIP
Exkluzivní články každý den! Vždy zaručený výběr jen toho nejlepšího a jedinečného čtení!
Výhody
20% SLEVA na všechny knihy z naší knižní produkce
Dárky
Zdarma roční předplatné elektronické verze jednoho z našich časopisů

Komentáře