Zuby jako perličky? Pomohou pasty, jahody a formičky!

Toužíte po oslnivě bílém úsměvu a krásných zubech? Dosáhnout ho můžete ošetřením u dentisty i pomocí babských rad!

Cesta za zdravými a bílými zuby vede v první řadě přes pravidelné čištění. Místo klasických zubních past používejte ty s bělícím účinkem nebo speciální bělící pudry, které dokážou ze zubů alespoň částečně eliminovat povrchové skvrny. Jejich účinek ale samozřejmě není stejný jako ošetření u zubaře.

Bělení do hloubky

Pokud máte zuby silné a zdravé a chcete je mít i krásně bílé, navštivte dentální hygienistku, která vám zuby hloubkově vybělí. Vnitřek úst a dásně vám pokryje ochrannou vrstvou a poté nanese na zuby bělící gel obsahující 20 až 35 % peroxidu vodíku.

Cena se pohybuje od 4000 Kč a účinek vydrží 1 až 3 roky. Vyzkoušet můžete i domácí bělení pomocí formičky, kterou vám zhotoví zubní lékař. Udělá vám otisk horních i dolních zubů a vyrobí šablony. Ty si doma naplníte speciálním bělícím roztokem.

Bělení trvá asi dva týdny, přičemž šablony s roztokem nosíte denně asi hodinu. Cena je 4000 až 5000 Kč.

Ovocná prevence

Jíte banány? Pak slupku nevyhazujte. Její vnitřní stranou si po dobu alespoň dvou minut potírejte zuby. Kromě toho, že pomáhá přirozeným způsobem vybělit zuby, obsahuje také draslík, hořčík a další minerály, které posilují zubní sklovinu.

Skvělým pomocníkem jsou i jahody obsahující enzym, co pomáhá odstranit zubní plak. Omyjte několik jahod a rozmačkejte je na kaši. Pomocí čistého zubního kartáčku směs naneste v silné vrstvě na zuby a jemně masírujte asi tři minuty. Pak důkladně opláchněte.

reklama
reklama

Komentáře