Zvířátka si chtějí hrát

Psi i kočky jsou velmi živá stvoření, která si potřebují hrát. Dopřejte svému pejskovi a kočičce zábavu s těmi správnými hračkami.

Hračky zvířata zabaví, zbaví je vnitřního napětí i strachu, udrží je v dobré kondici. Ale stejně jako u dětí, i u zvířat platí, že není hračka jako hračka. Na trhu jich je nepřeberné množství. Poradíme vám, jak vybrat tu správnou.

Pro malé i velké

Je úplně jedno, zda máte doma hravé štěně, psího seniora nebo mrzutého kocoura. Každé zvířátko by mělo mít několik hraček, které ho zabaví a odvedou jeho pozornost od proutěných košíků, bačkor, houbiček a dalších věcí v bytě, které by jinak mohlo ničit.

Díky hraní se svým oblíbeným míčkem, uzlem nebo myškou se zvíře zbaví nejen přebytku energie, ale posílí i žvýkací svaly. Některé hračky jsou uzpůsobeny i tak, že pomáhají předcházet problémům se zuby a dásněmi.

Rozhoduje povaha zvířete

Příručka pro koupi té správné hračky neexistuje. Chovatelé i psí cvičitelé doporučují majitelům psů a koček, aby vycházeli z toho, co o svém zvířeti a jeho povaze a temperamentu vědí. Pokud pejsek rád aportuje a běhá za míčky, pak mu kupte domácí i venkovní míček (k němu si pořiďte i speciální vrhač).

Pes se tak nejen zabaví, ale neustálým běháním za míčkem se i unaví, takže od něj budete mít po venčení na nějakou dobu pokoj. Něžné povahy ocení hlavně plyšáky, které budou moci neustále ožužlávat. Lovečtí psi rádi hračky vydávající zvuky.

Zápasníci budou nadšení z uzlů, lan a přetahovadel. Inteligenti si rádi pohrají s takzvanými interaktivními hračkami. Hra s nimi nabízí zábavu při hledání pamlsků a stimuluje pejska k přemýšlení a soustředění.

Pro žvýkače jsou určeny hračky na žvýkání vyráběny v různých tvarech a velikostech, které chlupáče nejen zabaví, ale pomáhají mu udržet i zdravé zuby a dásně.

Co potěší kočku?

Kočky zbožňují nejrůznější mávátka. A nejvíc šťastné jsou tehdy, když si hrajete s nimi a ony se za hračkou honí nebo se o ni s vámi přetahují. Kočky lovkyně musejí mít ve své sbírce myšku (buď plyšovou, nebo umělohmotnou).

Temperamentní povahy budou zase rády po bytě honit malý míček, který je dokáže zabavit i na několik hodin. Úžasnou vychytávkou je míček na pamlsky, který je navržený tak, aby uvolňoval suché krmivo nebo pamlsky.

Aby se ale k dobrůtkám zvíře dostalo, musí zapojit mozek a vyvinout více aktivity. V případě koček je nezbytné také škrabadlo, o které si brousí drápky a různé tunely, které je motivují k přirozenému pohybu.

Pravidelná kontrola

Stav hraček pravidelně kontrolujte. Poničené a rozcupované hračky, ze kterých třeba leze plyšová náplň nebo gumové drolící se hračky, vyhoďte. Zvíře by snadno mohlo spolknout jejich kousek a přivodit si zažívací a jiné zdravotní potíže.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden