Clooney pálí vlastní tequillu a vydělal miliardy

Na účtech má desítky milionů dolarů, přesto mu něco chybělo. Americký herec George Clooney (56) miluje mexickou lihovinu tequilu vyráběnou z agáve a podávanou se solí a kouskem citrónu. Řekl si však s přáteli, že budou vyrábět vlastní přesně na míru své chuti, a založil palírnu Casamigos.

Co bral jen jako zálibu, zaznamenalo výrazný, ba raketový komerční úspěch. Patrně mu napomohlo i to, že se Clooneyho obličej objevoval i v reklamách. Do několika tisíc litrů není k produkci a prodeji třeba licence, tento limit nechal však George a přátelé rychle za sebou. Po čtyřech letech existence značky prodávají hoši Casamigos velkovýrobci lihovin Diageo v přepočtu za 23,5 miliardy korun s podmínkou, že se receptura nezmění, a také si nějaké to procentíčko ponechají jako spolupodílníci.

.

Také vás může zajímat ...
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...