Co dělat, když začne bolet kyčel

Bolest v kyčelním kloubu je značně nepříjemná a dokáže výrazně snížit kvalitu života postiženého. Pokud bolest trvá déle než dva týdny, jde většinou o první příznak artrózy kyčelního kloubu, která může skončit operací, při níž je poškozený kloub vyměněn.

Věk nerozhoduje

Také vás může zajímat ...

Dříve se na artrózu kyčelního kloubu pohlíželo jako na nemoc, která postihuje lidi starší padesáti let. To už ale neplatí. Příčinou onemocnění totiž může být nadměrné zatížení kyčlí. K tomu dochází často u sportovců, například horolezců, tenistů nebo gymnastek. Není tedy nijak překvapivé, že úporná bolest, která neustává ani v noci, přivádí do ordinace i pacienty mladší třiceti let.

Jestliže je nemoc odhalena v počátečním stadiu, lze ji stabilizovat vhodným rehabilitačním cvičením a užíváním přípravků, které zlepšují výživu kloubů a působí protizánětlivě.

Pokud však dojde k nevratným změnám, může přinést změnu k lepšímu pouze operace.

Osvědčený kolagen

Když začne kyčel nebo kyčle bolet, měli byste si raději zajít k lékaři. Sáhnout můžete také po potravinových doplňcích obsahujících kolagen. Ty vám ostatně, pokud jsou vaše obtíže lehčího charakteru, doporučí i lékař. Jestliže si je budete pořizovat bez porady s lékařem, nechte si poradit alespoň od lékárníka.

Kolagenových potravinových doplňků je na trhu celá široká řada, ne všechny jsou kvalitní a rozhodně se na nich nevyplatí šetřit.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...