Co dokáže lipový čaj

Co dokáže lipový čaj

Lípa je náš národní strom a v lidovém léčitelství se využívala od nepaměti. A tp nejen u nás, ale už ve starověkém Římě. I dnes je lipový čaj skvělý prostředek nejen proti nachlazení.

Také vás může zajímat ...

Nabitý zdravím V lipových květech je totiž spousta účinných látek, zejména flavonoidy slizy, třísloviny (tilirozid), glykosidy, silice, látky příbuzné vitaminu E, fytosteroly a mnohé další. Má především schopnost podporovat pocení, což oceníte při nachlazení i chřipce.

Dále má močopudné účinky, pozitivní vliv na tvorbu hlenu a žluči, podporuje trávení a zklidňuje křeče trávicího traktu, pomáhá bojovat se zánětem a neutralizuje volné radikály, čímž prospívá i pokožce.

Voňavý lékař Čaj z lípy srdčité má vliv na hladinu hormonů, které navozují stav relaxace pro tělo i mysl, takže vám uklidní pocuchané nervy a zmírní stres. Nejznámější je však jako účinní prevence proti nachlazení, protože posiluje přirozenou obranyschopnost organismu.

Pomáhá vyplavit škodlivé látky z našeho těla, upravuje nepravidelný srdeční tep. Čaj můžete pít pravidelně, ale ne dpořád, protože jeho dlouhodobé popíjení neprospívá hlavně lidem s kardiovaskulárními problémy a nedoporučuje se ani během těhotenství.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama