Co dokáže růže

Jde o nádhernou okrasnou rostlinu, která zdobí záhony téměř každé zahrádky. Avšak i v této květině lze nalézt celá řada léčivých účinků, které pomáhají při různých chorobách. Její krásu obdivují lidé už po staletí.

Růže je květinou, která zdobí zámecké parky i zahrádky. Má ale i léčivé účinky, mezi které patří například její použití při poruchách trávení. Má i dezinfekční a uklidňující účinky na zanícené sliznice. Navíc díky své vůni se používá jako uklidňující prostředek pro harmonizaci lidské psychiky.

Také vás může zajímat ...

Své užití našla růže i v kosmetice. Její účinné látky podporují posilování kapilár a stahují póry, navíc působí proti stárnutí a zlepšují celkově krevní oběh v pleti. Velmi často používaná je i růžová voda na pleť.

Tu si můžete vyrobit doma, pokud smícháte růžové plátky s destilovanou vodou a krátce povaříte. Následně přecedíte a necháte vychladnout. Celou směs nalijte do uzavíratelné nádoby a dejte do lednice. Spotřebovat byste ji měli do 14 dní.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...