Co je to partnerská blízkost

Musíte kvůli ní skončit v ložnici? Vůbec ne. Intimita se buduje i jinak než při milování. Jde především o tzv. emoční intimitu. Tedy o upřímné sdílení myšlenek a pocitů.

Znamená to, že k partnerovi máte takovou důvěru, že se nebojíte svěřit se mu se svými strachy, nejhlubším obavami, ale i sny a předchozími životními zkušenostmi, které vás vrátily zpátky, nebo naopak posunuly dopředu. Cítíte se v bezpečí a víte, že ten, komu své nitro odhalujete, vás podpoří a navíc získané informace nezneužije.

Také vás může zajímat ...

Psychologové se shodují, že díky této důvěrnosti lze udržet funkční i dlouhodobý vztah, v němž třeba už ubývá sexu.

Říkat si pravdu a prožívat společně

Vlastně je to taková svoboda myslet si a říkat věci podle vlastního uvážení. Tato atmosféra podporuje povzbuzující konverzaci a další komunikaci. Tzv. zážitková intimita zase představuje situaci, kdy vaše sdílené zkušenosti vedou k soukromým vzpomínkám, které mohou posílit spojení mezi dvěma lidmi.

Jednoduše řečeno to znamená, že jako pár už máte něco za sebou, a když například jeden z vás řekne slovo„rajče“,tomu druhému se vybaví zábavná historka stará pět let.

Uvedená vzpomínka pak vyvolá stejně příjemnou energii jako kdysi.

Důležitá duchovní blízkost

Stejně důležitá je i duchovní blízkost. Ta se vytváří, když sdílíte s vaším partnerem okouzlující okamžiky, společně se rozplýváte nad východem nebo západem slunce a tak nějak máte pocit, že jste součástí něčeho většího. V přítomnosti toho druhého meditujete či se modlíte ke své víře. Pochopitelně, že stejně jako u předchozích případů se někteří lidé intimity bojí, ať už je jakákoli.

Mají totiž strach ze zranění nebo zklamání.

Pak je vhodný čas začít budovat intimní vztah nejprve sám se sebou.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...