Co jsou mravenci v nohou?

Bodání, píchání jako jehličkami, pocity pálení tak se projevuje mravenčení v nohách.

Nemáme na mysli stav, který se objeví při tzv. přeležení, ale mravenčení, které pociťujete takřka celý den, nebo třeba krátce po ulehnutí.

Také vás může zajímat ...

Málo železa

Nejobvyklejší příčinou – především u žen – bývá nedostatek železa. Jezte proto hodně jídel bohatých na železo, jako jsou játra (ne však během těhotenství!), ledvinky a sušené meruňky. Pomáhá i vitamin B12 obsažený v mase. Vaše každodenní strava by také měla obsahovat pšeničné klíčky, ořechy, luštěniny, petrželku a listovou zeleninu.

Krevní oběh

Potíže s mravenčením ale mohou být také způsobené oběhovými poruchami, proto by vaše strava měla kromě výše zmíněných potravin obsahovat i mandle, sóju, avokádo a olivový olej, které mají vitamin E. Omezte kávu a čaj maximálně na dva až tři šálky denně a úplně nebo alespoň částečně vylučte nikotin.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...