Co jste nevěděli o mytí vlasů?

Alternativní metody mytí vlasů jsou v kurzu. A má to svůj důvod. V čem ale spočívají? Hodí se opravdu pro všechny typy vlasů?

Co-washing

O metodě no poo jsme už psali. Při ní se vysadí šampon i ostatní pečující prostředky a vlasy si myjete pouze vodou. Další metodou je co-washing, což je zkratka pro conditioner-only washing. To znamená, že se místo šamponu používá jen kondicionér. Ten by neměl obsahovat silikon. Jak to funguje? Je to prosté.

Také vás může zajímat ...

Kondicionér vmasírujete do mokrých vlasů, necháte chvilku působit a vlasy následně důkladně opláchnete.

Tím se zbavíte nečistot, ale současně jim poskytnete dostatečnou výživu a krásně zjemníte jejich strukturu.

Na mastnou pokožku ne!

Podle odborníků tato metoda není vhodná pro ženy s rovnými a jemnými vlasy. Samotný kondicionér totiž takové vlasy zatěžuje. Nejsou ale samy. Nevhodný je i pro ženy trpící kožními problémy nebo majitelky velmi mastné pokožky hlavy. Naopak skvělé výsledky má metoda u vlasů nepoddajných, kudrnatých a vlnitých či barvených, které mají tendenci se vysušovat.

Pre-washing

Tohle je naprostá novinka. Pre-washing je metoda, při které se aplikují klasické pečující přípravky, ale v obráceném pořadí. Kondicionér, vlasové masky či kúry si dáte na vlasy tedy před použitím šamponu. Obrácené pořadí má zajistit, že vlasy nebudou po umytí ztěžklé a zplihlé.

Ideální pro suché vlasy

Metodu uvítají opět majitelky suchých vlasů. Když přípravky nanesete naopak do suchých vlasů, necháte je 10 až 15 minut působit, a pak opláchnete a následně umyjete šamponem, budou vlasy krásné, hebké, jemné, vyživené a získají objem.

Místo masky tuk

Místo masky klidně použijte třeba kokosový olej. Ten vetřete do konečků i délek vlasů. Nechte jej půl hodiny působit a opláchněte vodou. Pak použijte šampon – opět bez silikonů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...