Co nám pomůže od bolesti?

Stále více lidí nechce chodit k doktorovi a dává přednost před klasickou medicínou vlastní tzv. reflexní masáži. Její výhodou je i to, že si ji dokážete provádět sama.

Tato léčebná terapie využívá působení tlaku na několik konkrétních bodů na našem těle a za normálních okolností poskytuje okamžitou úlevu od bolesti. Pokud na tato místa na těle zatlačíte, do minuty se dostaví výsledky, které vás ohromí.

Také vás může zajímat ...

Reflexní body na různých částech těla jsou propojené s orgány, a právě jejich stlačením dochází ke zmírnění zdravotních problémů.

Co přesně zabere na bolest?

Migrény a bolesti hlavy Pokud vás trápí bolesti hlavy či migréna, pomůže vám, když se zaměříte na oblast mezi palcem a ukazováčkem. Pomalými krouživými pohyby masírujte toto místo. Úleva přijde za pár minut. Ucpané nosní dutiny Ucpané dutiny dokážou řádně potrápit. Abyste zmírnili bolest, stiskněte a pevně držte 1 až 3 minuty každý prst za nehet a bříško.

Po skončení daná místa na všech prstech promasírujte.

Ztuhlá šíje

Máte ztuhlý krk? Zkuste masírovat střední část ukazováčku mezi druhým a třetím kloubem. Směr masírování je od nehtu směrem ke kořeni prstu. Uvolnění byste měli pocítit okamžitě. Podrážděný žaludek I pokaženému žaludku dokážete pomoci pomocí stimulace a masáže, pokud masírováním a třením ohřejete palec.

Také pomáhá, pokud vyvinete tlak přesně ve středu vaší dlaně.

Nachlazení

Pokud vás bolí v krku, ulevíte si, pokud budete masírovat a mačkat strany kolem nehtů na všech prstech, nejvíce efektivní je to však na palci. Únava V boji proti únavě, vytvořte mírný tlak při masírování celé dlaně. Po masáži stiskněte bod na prostředníčku pod nehtem a na straně, která je blíže k ukazováčku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...