Co nesmí chybět ve vaší lékárničce?

Do chvíle, než se vám v domácnosti stane nějaký úraz anebo někdo náhle onemocní, může vám lékárnička připadat jako zbytečná.

Ve skutečnosti může vašim blízkým zachránit život. Tedy pokud v ní najdete vše, co je třeba. Pro ošetření poranění musíte mít hlavně polštářkovou náplast různých rozměrů.

Také vás může zajímat ...

Co nesmí chybět?

Dále náplast bez polštářku, sterilní gázové obvazy, tlakové obvazy, sterilní gázové čtverce, elastické obinadlo, trojcípý šátek, gumové škrtidlo, pinzeta, nůžky a zavrací špendlíky. Nesmí chybět teploměr a gumové rukavice.

Léky a dezinfekce

V první řadě by v lékárničce měly mít své místo léky, které pravidelně užíváte. Dále volně prodejné přípravky ke snížení teploty a proti bolesti, živočišné uhlí, přípravky proti průjmu, léky na pálení žáhy, přípravky na nachlazení a bolení v krku, kapky do nosu, léky na alergii, přípravek na ošetření spálenin, dezinfekce na rány, roztok na výplach očí (borová voda) a lékařská vazelína.

U všech těchto přípravků nezapomeňte zhruba jednou za tři měsíce zkontrolovat, zda nejsou prošlé.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama