Co nevíte o parfémech

Každá žena by měla dbát na to, aby nejen dobře vypadala, ale také příjemně voněla. Jak a kam se parfém nanáší určitě víte, my vám ale přinášíme zajímavosti, které jste o parfémech možná ani netušily.

Jméno a původ

Název „parfém“ je odvozen od označení per fumum, což znamená „kouřem, skrze kouř“. A kde se parfémy vzaly? Jejich prvním výrobcem byla podle historických pramenů z 2. tis. př. n. l. mezopotámská chemička a lékárna Tapputi.

Vzpomínky

Také vás může zajímat ...

Všimla jste si, že vůně umí velice živě vyvolat vaše staré vzpomínky? Konkrétní parfém vám například i po letech připomene, jak jste se cítila v době, kdy jste jej začala používat. Čím to je? Vysvětlení je docela jednoduché – čichový nerv se nachází v blízkosti dvou oblastí mozku spojených s emocionální pamětí a s pamětí jako takovou.

Světová jednička

Určitě nejznámějším parfémem všech dob je Chanel N° 5. Vznikl v roce 1921 v dílně francouzské módní návrhářky Coco Chanel. Parfém tvoří kompozice více než 80 složek, z nichž hlavní jsou jasmín, růže, kosatec, ylang ylang, vanilka, ambra a santalový olej.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...