Co o vás prozradí barva vašich očí?

Ne nadarmo se říká, že oči jsou oknem do naší duše. Na následujících řádcích se totiž sami můžete přesvědčit, co všechno je možné z nich vyčíst. Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli barva vašich očí nějak souvisí s povahou, krásou nebo tím, jací jsme?

Černé nebo tmavě hnědé

Také vás může zajímat ...

Máte občas pocit, že se vás okolí tak trochu bojí nebo je před vámi poněkud obezřetné? Nedivte se! Vždyť o lidech s černýma nebo velmi tmavýma hnědýma očima se odjakživa říkalo, že jsou nepřístupní a uhrančiví! A to i přesto, že to není ani trochu pravda! Lidé s černýma očima jsou totiž velmi příjemní. Nedostupně však mohou působit zejména proto, že mívají potenciál vládnout.

Musejí v sobě ale najít svou vnitřní sílu, teprve potom jsou z nich ti praví vůdci. Ženy s černýma očima odjakživa muže přitahovaly, ti se je ale také často báli oslovit. Tmavohnědé oči o svém nositeli prozrazují, že je příjemný, asertivní a důvěryhodný. Stejně tak loajální, úctyhodný a jemný.

Prý hnědoocí lidé spí méně než třeba ti s očima modrýma.

Jasně modré

Ačkoli to na první pohled nebývá vždy úplně zřejmé, lidé s modrýma očima v sobě mají ukrytou obrovskou vnitřní a fyzickou sílu. Občas bývají neprávem svým okolím negativně souzeni, protože je vnímá jako nedůvěryhodné osoby. Není to však rozhodně pravda! Bývá to způsobeno hlavně tím, že modroocí lidé jsou méně otevření ostatním. Mohou být poněkud egoističtí, není to ale pravidlem.

Podle některých zdrojů jsou zejména ženy s modrýma očima velmi silné a mnohem lépe snášejí třeba bolest během porodu, tlak okolí či velký stres.

Chladně šedé

Pokud jste do této chvíle neslyšeli o tom, že existuje šedá barva očí, nedivte se. Vždyť tento odstín je velmi vzácný a není mnoho těch, kteří by se jím mohli pyšnit. Podle odborníků jde ale o jakousi variantu modrých očí. Je-li ocelově šedá barva právě tou vaší, jste nepochybně výjimečně vyrovnanou osobou.

Dokážete pravděpodobně velmi dobře balancovat na obou stranách mince – něco jako Jekyll a Hyde, dvě protikladné tváře lidského charakteru. Jste vlastně neskutečně přizpůsobivý člověk.

Jednáte totiž podle toho, co potřebujete udělat nebo s kým právě jednáte.

Oříškově hnědé

Tito lidé se špatně popisují, spousta z nich má totiž i přes stejnou barvu očí svou vlastní charakteristiku. Jejich barva očí se nejčastěji nazývá lískooříškově hnědá, její odstín je totiž velmi neobvyklý. Ostatně stejně jako jeho nositelé. Jedná se o osobnosti jedinečné, nezávislé, sebevědomé, spontánní a vyvážené.

Zelené

Máte zelené oči? Pak vás vaše okolí považuje za přitažlivé a tajemné. Podle jedné zahraniční studie, která zkoumala přitažlivost lidí podle barvy očí, jsou právě lidé se zelenýma očima ti nejpřitažlivější! Jejich nositelé bývají příjemní, silní, opatrní, dominantní, kreativní a schopní pracovat pod tlakem.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...