Co o vás říká barva oblečení?

Schválně se podívejte do svého šatníku. Která barva se tam vyskytuje nejčastěji?

Napadlo vás, proč nosíte jednu barvu tak ráda, a jinou byste si nevzala ani za nic? Proč se ráno obléknete do určité barvy, a nevíte proč? Barvy totiž podvědomě vypovídají o momentálním duševním stavu, náladách a pocitech! Jaká barva je vaše oblíbená?

BÍLÁ

Také vás může zajímat ...

Je to barva nevinnosti, a proto jsou i nevěstiny šaty, podle starých tradic, většinou bílé. Znamená svobodu ve smyslu překonání překážek a nových možností. Je symbolem smrti a znakem usmíření a odpuštění. Neprovokuje, nikoho nerozčiluje, ale nenese žádnou energii. Přednost jí obvykle dává člověk, jenž nechce vybočovat z davu.

ŽLUTÁ

Vybírají si ji lidé, kteří hledají nový, uvolněný vztah, jenž by jim poskytl možnost otevřít se a dosáhnout toho, po čem touží. Kdo dává přednost žluté, má rád humor, uvolnění a hledá možnost osvobození, které by mu přineslo štěstí. Pokud někdo žlutou odmítá, je to člověk prázdný nebo podrážděný.

ZELENÁ

Obliba zelené vypovídá o tom, že jste si vědomi své převahy, moci a síly. Chcete se líbit, toužíte po uznání, bojíte se podlehnout a snažíte se vyhnout cizímu vlivu a hledáte způsoby prosazení. Pro většinu lidí je vaše duše záhadou. Tato tajemnost je hlavní součástí vašeho půvabu, snažte se ji neztratit.

SVĚTLE MODRÁ

Pokud ji nosíte nejraději, jste člověk bezstarostný, upřímný a veselý. Nikoho nezrazujete, nedráždíte a do každé společnosti dobře zapadnete. Světle modrá je ono „okouzlující nic“, o kterém psal i sám Goethe. Blankytně modrá barva je barvou lehkomyslnosti, která se nerada váže nějakými povinnostmi.

TMAVĚ MODRÁ

Tep, krevní tlak i dech se při pohledu na modrou barvu zklidňují. Nejčastěji se nalézáte ve stavu vyváženém, bez napětí. Modrou upřednostňují lidé, kteří mají rádi klid a budí v okolí důvěru. Získat si vaši důvěru je obtížné a schopni jsou toho pouze ti, kdo své přátelství s vámi prověřili delším časem.

RŮŽOVÁ

Spojuje v sobě červenou a bílou. Pokud nosíte rádi růžovou, nesnášíte krutost a násilí. Je to barva něžnosti, laskavosti, sentimentu a snění. Potřebujete mít vedle sebe někoho, s kým byste žili klidně a beze strachu. Dáváte přednost životu v lehkém, pohodlném světě, který si rádi tvoříte podle svých představ.

ORANŽOVÁ

Spojuje se s představou východu a západu slunce a se srdečností. I tibetští mniši nosí roucha v oranžové barvě. Vyvolává pocit radosti, je spojena s představou ohně a tepla a očekávání. Působí jako citový stimulant a pomáhá zvládat únavu. Díky tomu představuje užitečnou pomoc při léčbě depresí.

ČERVENÁ

Zvyšuje krevní tlak, zrychluje tep a dech. Nosí ji lidé vášniví, sebevědomí a cílevědomí. Považuje se za nejvíc sexuálně přitažlivou. Obvykle dosáhnete toho, oč usilujete. Je prokázáno, že lidé, které červená barva rozčiluje, bývají věrní a stálí, ale trpí komplexy méněcennosti.

FIALOVÁ

Dáváte-li přednost fialové, jste vášnivá i klidná, emotivní i pokojná. Přejete si silný vztah, kdy chcete být očarována a také sama vládnout kouzelnou silou. Až 75 procent dospívajících dává přednost fialové barvě. Je to magickým spojením červené a modré barvy, mužského a ženského prvku.

HNĚDÁ

Milovníci hnědé dělají všechno s citem, obratně a uváženě a snaží se nikam nespěchat. Lidé, kteří dávají hnědé barvě přednost, touží po klidu a zázemí. Velký význam dávají svému zdraví, mají rádi tradice a rodinu. Člověk, který nesnáší hnědou barvu, hledá teprve svou vlastní individualitu.

ŠEDÁ

Šedá je barvou neutrality. Není ani barevná, ani světlá, ani tmavá. Nikoho neprovokuje, a tak je ideální kombinací pro jakoukoli další barvu, ale i pro manipulaci či hru. Vzpomeňte na šedou eminenci. Vybírají si ji lidé, kteří se bojí dát o sobě příliš vědět. Chtějí být nenápadní, protože touží něco získat.

ČERNÁ

V černé vypadáte vždycky fantasticky, štíhle a sexy. Milovníci černé mají sklon k dramatičnosti, ale chtějí zůstat neproniknutelní. Představuje tajemství, je barvou elegance. Přehnaná záliba v černé je znakem deprese a snahou uzavřít se před světem. Vypovídá také o tom, že máte spoustu tajemství, o která se nechcete dělit.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...