Co pomůže bolavým dásním?

Trápí vás bolavé dásně, které vám brání v běžných denních radostech? Nenechte se bolestí zahnat do kouta! Příroda má v zásobě spoustu triků, jak zatočit se zánětem i palčivou bolestí.

Léčivá aloe vera

Snad nejlepší tip je aloe vera! Šťáva z rozříznutého listu v sobě má neskutečné množství blahodárných živin, které zatočí s drobnými poraněními či případnými nečistotami, které se v rankách stačily usadit. Do malé misky vymačkejte šťávu z aloe. Postačí vám takové množství, abyste ho mohli nanést na vatový tampón. Poté čistou gázou potírejte citlivé dásně.

Opakujte minimálně třikrát denně a uvidíte, že za pár dnů bude po problémech.

Také vás může zajímat ...

Bezová dezinfekce

Podobný účinek má také černý bez! Stačí zalít hrst květů horkou vodou a nechat stát alespoň půl hodiny. Potom přeceďte a můžete začít kloktat či ústní dutinu vymývat. Bez působí jako přírodní dezinfekce i jemné sedativum.Takže nejen zklidní bolavé dásně, ale zároveň uleví od bolesti.

Zázračná divizna

Úžasná je rovněž i divizna velkokvětá. Tato bylina s velkolepým názvem zmírňuje otoky, zastavuje krvácení, zmírňuje bolest a je další z řady přírodních antibiotik.Pokud vás tedy trápí zánět v ústní dutině či paradentóza, určitě si připravte nálev, kdy stačí zalít horkou vodou dvě lžíce této čerstvé či sušené bylinky! Nechte alespoň dvacet minut v klidu a přeceďte přes tenké pláténko.

Kloktejte vždy ráno po probuzení a večer před spaním.

Zbaví vás nepříjemných pocitů v ústech a pomůže vyléčit případný zánět.

Na zánět kůra z dubu

V neposlední řadě můžete sáhnout také po dubové kůře. Obsahuje vysoký podíl tříslovin a má protizánětlivé účinky! Zmírňuje dopady paradentózy a zároveň si poradí se záněty v ústech. Zalijte alespoň dvě polévkové lžíce půl litrem horké vody a nechte louhovat. Pravidelně přilévejte horkou vodu, protože dubová kůra natahuje tekutiny.

Po půl hodině sceďte a minimálně třikrát denně kloktejte.

Čaj vás zbaví bolesti

Při zánětu v dutině ústní se doporučuje kloktat či pít bylinkové čaje, kdy nejúčinnější je zklidňující heřmánek či šalvěj. Nic nepokazíte ani popíjením kvalitního zeleného čaje, který obsahuje spoustu antioxidantů a dalších minerálů, jež mají protizánětlivé účinky!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...