Co poznáte z jazyka?

Jazyk má obvykle růžovou barvu. Když se ale pokryje bílým povlakem,skvrnami nebo boláčky, je třeba zpozornět, většinou to znamená nějakou nemoc.

– Co se týká „boláčků“, nejčastěji jde o afty. Trpíte-li na ně pravidelně (třeba ve stresu nebo v období menstruace), můžete preventivně nasadit kyselinu listovou, železo a vitamin B2 či doplňky stravy na celkové posílení imunity.

Také vás může zajímat ...

– Zarudlé skvrnky na jazyku signalizují nemoci jater. Světlé se objevují po užívání antibiotik, mohou být také projevem kvasinkového onemocnění, například moučnivky – typická je u dětí, může ale napadnout i dospělého.

– Jdou-li skvrny seškrábnout, ale zůstávají po nich bolestivá ložiska, jde zřejmě právě o kvasinky. Pokud však skvrny nebolí a nejde je jen tak odstranit, mohlo by to být vážnější – i jeden z příznaků rakoviny jazyka.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...