Co přispívá ke vzniku artrózy?

Faktorů, které napomáhají vzniku onemocnění kloubů, je celá řada. Co dělat, abyste toto nepodporovala?

Počáteční podněty vzniku artrózy často na první pohled vypadají bezvýznamně až banálně. Jedná se především o zcela běžné záležitosti jako nevhodně zvolený sport. Pokud tělo zatěžujete jednostranně, namáháte stále stejné části těla.

Také vás může zajímat ...

Zkuste proto střídat více pohybových aktivit.

Náročné aktivity

Vaše klouby mohou také nenávratně poškodit nevhodné aktivity typu klečení, nejrůznější dřepy, sedy na nízkých křeslech, prudké nárazy, dopady a výskoky či dlouhé stání.

S opatrností je třeba přistupovat i k pohybově náročnějším sportům jako je například běh. Zvolte raději rychlou chůzi.

Narůstající váha

Takzvaná primární osteoartróza bývá nejčastěji spojena s obezitou a sedavým způsobem života.

I když se vám nechce, snažte se chodit alespoň jednou týdně na delší procházku a upravte si životosprávu. Sladké nahraďte ovocem, jako přílohu volte zeleninu..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama