Co prozradí akné

Ošklivé podebrané pupínky trápí nejen puberťáky, ale i dospělé. Jejich příčinou může být nejen hormonální nerovnováha, ale i různé zdravotní problémy. Jaké, to se dá poznat i podle toho, kde se vám pupínky tvoří.

Čelo

Také vás může zajímat ...

Pupínky na čele a mezi obočím upozorňují na špatné trávení a zvýšenou hladinu škodlivin v trávicím traktu. Řešením může být dieta s dostatečným množstvím zeleniny, ovoce, bílým masem a celozrnnými produkty. Vyloučit budete muset polotovary, hotová jídla, smažené, sladké a také alkohol a kávu. K detoxikaci využijte vlákninu a zelené řasy nebo mladý ječmen.

Tváře

Tady se projevují problémy s plícemi, dýcháním a nedostatečným okysličením organismu. Může jít o následek kouření, alergií, opakovaných zánětů ale i špatného držení těla. Důležité je, pořádně se rozdýchat. Navštivte fyzioterapeuta, zahoďte cigarety a kdykoli budete mít příležitost, dopřejte si procházku na čerstvém vzduchu.

Okolí úst

V těchto místech akné prozrazuje hormonální nerovnováhu. K jejímu zlepšení je dobré užívat tinkturu z kotvičníku, skvělé výsledky má také cvičení hormonální jógy. Výsledky se dostaví zhruba po dvou měsících. Toto cvičení je prospěšné pro všechny ženy, od dívek v pubertě až po seniorky. 4. Brada I zde jde o problémy s trávením, ale vázané na žaludek a játra.

Řešením může být odlehčený jídelníček. K očistě jater sáhněte po čaji z kořene smetanky, listu kopřivu a mletém semínku ostropestřece nebo ostropestřecovém oleji.

Na počátku očisty se výskyt pupínků zhorší, ale jde jen o přechodný stav.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...