Co prozrazují noční můry?

Probouzíte se často ze spánku celá vyděšená? Co vám říkají vaše strašidelné sny?

Víte, co vám chce sdělit vaše podvědomí, když vás pronásledují příšerné noční děsy, do kterých se čas od času ve spánku propadáte? A potom vám v tichu noci dlouho divoce buší srdce? Máme tu pro vás vysvětlení deseti nejstrašidelnějších snů.

Také vás může zajímat ...

K nočním můrám mají větší dispozice ženy. Třikrát větší pravděpodobnost děsivých snů mají také chudší lidé oproti boháčům. A také lidé hodně pracující, již často pociťují únavu a bolesti hlavy.

Mezi nejčastější noční můry patří pád z velké výšky, kdy se probudíte těsně před dopadem. Pak nejrůznější pronásledování nebo ochrnutí, kdy nemůžete hýbat nohama a rukama. Teprve potom ztráta či smrt blízké osoby.

Ztráta a zničení domova

Podobné sny jsou dost časté. Poničený či ztracený dům či byt, který vidíte ve snu, představuje vás jako člověka. To, jak ve snu vypadá váš domov, symbolizuje vaše vnitřní já a vnější podoba fasády znamená to, jak vás vnímá a hodnotí vaše okolí.

Někdo vás pronásleduje

Pokud ve snu musíte před někým zběsile prchat nebo odrážet útok, podvědomě voláte o pomoc. Musíte se zřejmě i v reálném životě vypořádávat s těžkými osudovými situacemi. Stojíte před zásadní životní volbou nebo vás trápí strach a obavy.

Pád z výšky nebo tonutí

Padáte z velkévýšky ze skály a vzbudíte se těsně před dopadem? Takové sny trápí ty, kdo mají hlavu neustále přeplněnou starostmi a problémy. Na vaše bedra bylo naloženo příliš mnoho úkolů a odpovědnosti. Potřebujete z nich uniknout.

Ztratila jste se nebo se ocitla v pasti

Ocitnete se v pasti nebo jste se ztratila? Pak vás tyto emoce doprovázejí i v reálném životě. Tyto sny vypovídají o vašich skutečných vnitřních pocitech, které si nechcete přiznat. Je třeba zjistit, co je pro vás v životě past, a začít jednat.

Jste zraněná a umíráte

Sny o nemocech a úrazech neberte doslovně. Ve skutečnosti to, co vám sen sděluje, vyjadřuje počátek něčeho nového a životní změny, které vás čekají. Když se vám zdá o vaší smrti, znamená to ukončení závažné etapy ve vašem životě.

Děsivé problémy s autem

Jakýkoli dopravní prostředek ve snu znamená vaše fyzické tělo a může představovat vaše potlačované emoce. Vzhled auta je například vaše vidění okolního světa. Všechno, co je pod kapotou vozu a co nemůžete ovlivnit, jsou vaše city.

Nemůžete dokončit důležitou zkoušku

I když máte studia dávno za sebou, mohou vás pronásledovat sny o tom, jak nedokážete složit závěrečnou zkoušku či maturitu a vůbec nic neumíte. Prožívaný propadák při zkoušce vyjadřuje vaše smýšlení o tom, nakolik si zasloužíte to, co máte.

Stihla vás živelní pohroma

Věnujte takovým snům zvýšenou pozornost, neboť někdy signalizují blížící se neštěstí. Možná vás i v reálném životě pronásledují obavy, že nedokážete zvládnout těžký úkol, a proto vás ve snu zasypávají trosky při nějaké živelní pohromě.

Jste nahá uprostřed davu

Rozšířená noční můra, která lidi často pronásleduje bez ohledu na pohlaví a věk. Vaše nahota mezi lidmi symbolizuje vaše sebehodnocení a to, že se cítíte velmi zranitelná. Oděv vám umožňuje schovat něco, co si nepřejete ukázat ostatním.

Rozbitý telefon a ztráta spojení

Nemůžete se s někým spojit nebo nikdo telefon na druhém konci nezvedá? Tyto sny vyjadřují, že se vám nedaří spojit se s jiným člověkem na emocionální úrovni. Možná mezi vámi a partnerem vznikla propast, došlo k odcizení a projevuje se chlad.

BIOLOGICKÉ HODINY VAŠEHO TĚLA

Čínská medicína vychází z biologických hodin lidského těla, které vám mohou ukázat, jaké potíže vám ve kterou dobu nedají spát.

22. až 23. hodina

V tuto dobu jsou aktivní oběhové cesty. Pokud máte v tento čas potíže s usínáním, může jít o problémy s imunitou, nadledvinkami či štítnou žlázou či o prožívání stresu a strachu.

23. až 1. hodina

Doba aktivity žlučníku, který zodpovídá za zpracování tuků během dne. Je třeba jíst více zdravých tuků. Pokud se za něco odsuzujete, můžete mít v tomto čase potíže se spaním a usínáním.

1. až 3. hodina

Čas jaterní aktivity. Spánek narušený v tuto dobu signalizuje, že játra přetěžujete. Omezte alkohol a upravte jídelníček. Zloba, hněv a pocity viny rovněž ruší spánek v tuto dobu.

3. až 5. hodina

Vaše plíce v tuto dobu hromadí kyslík, aby ho předaly do celého těla. Pokud se budíte v tento čas, je to jasný znak prožívání smutku a žalu a hrozící deprese. Snažte se více pobývat na vzduchu.

5. až 7. hodina

Aktivuje se tlusté střevo. Abyste se problému zbavili, pijte více vody. Emočně vás ruší bezvýchodná situace, v níž se nacházíte, nebo netrpělivé očekávání životní změny.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama