Co s cestovní nevolností?

První pomocí je zavřít očia snažit se usnout. Aby rozdíl mezi tím, co vidíte a co cítíte, byl co nejmenší, zkuste si sednout vedle řidiče a raději sledovat krajinu.

S plným, nebo prázdným žaludkem?

Také vás může zajímat ...

Každý si musí vyzkoušet, zda je pro něj lepší, když bude cestovat spíš s prázdným žaludkem, nebo naopak. Jisté však je, že dobře vám neudělají těžká a tučná jídla a přejídání vůbec. Zapomeňte na alkohol.

Ten porušuje procesy probíhající ve středním uchu a nevolnost by jen umocnil. Pomůže čerstvý vzduch. Otevřete si okénko, ztlumte topení nebo na chvilku zastavte a projděte se.

Léky proti zvracení

Léty prověřený je Kinedryl. Přípravek je nutné použít vždy čtvrt až půl hodiny před cestou. Vyzkoušet můžete i žvýkačku Travel Gum, působící proti nevolnosti.

Vezměte si ji asi 15–30 minut před cestou a žvýkejte 10 minut. Účinek trvá jednu až tři hodiny. V lékárnách je k dispozici také homeopatický přípravek Cocculine.

Žvýkejte zázvor

Vyzkoušet můžete i doplněk stravy obsahující zázvor. Pokud léky nesnášíte, vezměte si přírodní zázvor, který můžete rozžvýkat anebo si z něj uvařit čaj.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...