Co se děje během novoluní

Novoluní nebo také nov je jednou ze čtyř fází Měsíce. Je to okamžik, kdy je Měsíc otočen k Zemi svou neosvětlenou stranou.

V kalendářích je novoluní značeno jako černý kruh. Představuje nové začátky, ale i ukončení a vnitřní přeměnu. Záleží na tom, jaké planety na Měsíc působí. Pokud jsou to negativní aspekty, pak může být novoluní i obdobím zmatku a zpomalení, msty a návratu ke starému. Při novoluní je vše temné a tiché, přesto plné napětí.

Také vás může zajímat ...

Co se ve vás děje

Nov je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie. Zpočátku to můžete vnímat jako napětí, neklid a netrpělivost, které mohou přecházet do podrážděnosti. Cítíte, že něco začíná, ale nevíte co, a hoříte nedočkavostí, abyste se do něčeho pustili. Od novoluní nastává přechod do energetičtější měsíční fáze, kdy začíná růst i vaše tvořivost a energie.

Vaše nápady jsou originální, je třeba je využít, dát jim směr.

Temné stránky novoluní

Novoluní má i své temné stránky, i když ne tak mocné jako úplněk. Psychika bývá v novoluní oslabená a nestabilní, můžete často pociťovat osamělost a skleslost. Muži jsou při novoluní méně komunikativní. Průběh nemocí se zhoršuje, přibývá úrazů a havárií.Také chování bývá často přehnané a výstřední.

Lidé prožívají vnitřní rozpory a utrpení, vládne podrážděnost, nervozita, až agresivita.

Vliv na zdraví

Při novoluní se sčítají gravitační síly Slunce a Měsíce a působí na energii tekutin v hlavě. Organismus se stahuje, při poranění méně krvácíme. Aktivizuje se centrální nervový systém, mozek, hlava, cévní systém, čelní dutiny, oči, uši, nos, štítná žláza, zuby, plíce a průdušky. Můžete pociťovat nervové napětí, bolesti páteře, únavu očí.

Časté jsou také migrény a bolesti v krku.

Péče o tělo

Během novoluní, když cítíte napětí, vám velmi prospěje masáž. Objednejte se k šikovnému masérovi nebo stačí i domácí jemná masáž hlavy a ramen. Dopřejte unaveným očím chladivé obklady a svým ústům bylinkové výplachy úst, krku a dutin.Vašemu tělu udělají dobře také protahovací a posilovací cviky, výborná je jóga a plavání.

Na závěr dne si dopřejte dlouhou a uvolňující bylinnou koupel.

Kouzlo přírody

Při novoluní půda v zemi odpočívá a nabírá sílu, proto by se nemělo nic sázet, vysévat ani přesazovat. Z těchto semínek totiž pak většinou nic nevzejde, protože semena ani kořeny se neuchytí. Využijte novoluní naopak na ošetření starých, nemocných a špatně rostoucích dřevin a rostlin. Novoluní je skvělý čas pro hojení a uzdravování. Využijte toho!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...