Co skrývá náruživá potvora ze Slunečné?

Pod mimikry křehké krásky se skrývá velmi cílevědomá žena. Role svůdnice a zlatokopky jí sedí. Z toho, že ji diváci nesnášejí, si vůbec nic nedělá!

Důsledně odmítá srovnání se svojí rolí seriálové Sylvou, ukázkovou zlatokopkou ze Slunečné. Herečka Bára Jánová (30) ovšem pracuje plnou parou na své kariéře. Až se jeden diví, kde se bere tolik energie v napohled křehkém těle. A jaký muž seriálovou hvězdu hýčká v náruči?

Pravda, co by za role v seriálu dali jiní kolegové, ale také je pravda, že až do dnešní Slunečné, barvotiskové, avšak překvapivě úspěšné série hrála Bára Jánová (30) spíš vedlejší role.

Také vás může zajímat ...

Ale zato jich bylo docela hodně: Ordinace, Doktoři z Počátků (tady zaujala nahatou koupelí v rybníce), Ohnivý kuře, Modrý kód…Pilná byla vždycky, ale schopnost zařídit efektivně život jí vštípil, jak přiznala, herec a režisér Jiří Mádl (33), kterého potkala v České televizi, kde v roce 2009 pracovala jako asistentka režie a on zrovna moderoval Fotbalistu roku.

Pak spolu chodili dva roky, než ji po natáčení snímku Probudím se včera vystřídala po Jiřího boku kolegyně Eva Josefíková (30).

Mádl Barboru kromě jiného přiměl brát herectví vážně, do hloubky, přihlásil ji na herectví na vyšší odborné škole a díky němu založila autorské divadlo.Nebýt Mádla, možná si teď vydělává na jistější chlebíček v produkci některé z televizí a sen o herectví visí na hřebíku.

Dnes má zkrátka její herecká „živnost“ mnohem pevnější základy, například si opět pod vlivem Jiřího Mádla na rozdíl od minulosti ukládá už peníze na horší časy.

Není prozatím na mizině

Žije sice v pronajatém bytě na okraji Vinohrad, ale momentálně je na tom lépe než řada kolegů v tzv. vlastním, kteří se
tetelí, aby zvládli poplatit hypotéku. Většinu z nich ve snu nenapadlo, že by se jejich nekonečný seriál mohl přestat natáčet.

U Slunečné je ovšem už teď jasné, že se začne natáčet nejpozději v srpnu, protože sentimentální příběh o dvou sestrách, co zdědily statek, nečekaně silně zabodoval. Herci pak rádi přeruší obvyklou letní dovolenou, aby obnovili penězovod, takže je jisté, že i Sylva Popelková zase od září ozdobí obrazovku Primy (i kdyby se mělo dotáčet průběžně).

Je přitom jasné, že by dnešní hlavní roli Barbora nezískala bez seriálu Ohnivý kuře, který se na Primě vysílal dva roky. Byl také populární, i když skončil po dvoustech epizodách. A v produkci si všimli, jak to tam rozsvítila její „Merilyn“, kterou tam hraje, vyzbrojená zlatou kšticí a je přítelkyní Saši Rašilova (47).

I když si stěžovala, že jí více než roční barvení na blond poničilo vlasy, byla při konkurzu do Slunečné první na řadě, i když rozhodovalo i to, jak jsou si pozoruhodně podobné s její mladší „sestrou“ Evou Burešovou (26) v roli Týny Popelkové.

Jaký byl další přítel?

Vypadá to přitom, jako by si Bára vybírala takové partnery, kteří ji někam posunou, lidsky i pracovně.

Takový byl i Mádlův „nástupce“, herec Klicperova divadla v Hradci Králové a všestranný hudebník William Valerián (28), který se s ní objevil v seriálu Specialisté a s nímž založila scénu Díra na trhu v divadle NoD, kterou po rozchodu rozpustili (a jak to tak u herců bývá, Willík už chodí s herečkou Natálií Holíkovou (29), která byla k vidění např. ve Svatbách v Benátkách). Lze říct, že její rozchody byly způsobeny neuvěřitelnou šíří hereččiných zájmů, kdy v rámci dobrodružství neváhala odjet na dlouhodobý kurz čehokoli do ciziny (a samozřejmě do něj vrazit značné peníze) a poté odjet třeba zase klidně sázet stromy.

Po Novém roce nová známost

Možná právě ta neustálá změna prostředí a zájmů přinesla časem jisté odcizení, což si dnes už uvědomuje – ale také řadu
pozitivních věcí, například solidní angličtinu a otevřenost mnoha možnostem.

Je v ní výrazný organizační talent, což si asi přinesla z bývalých povolání. Zprodukovala např. fantaskní film v angličtině Forbidden Fruit, s nímž hodlá uspět v zahraničí, hlavně na filmových festivalech. Její nový přítel je gastronomický poradce hotelů Vítězslav Bečka (25).

Z toho mála, co o něm prozradila, je znát, že tentokrát uvažuje i prakticky. Nejde o umělce, zoufale se držíciho nad vodou. Šuškalo se, že ho prý přebrala kamarádce, ale Bára tvrdí, že ho ulovila na vánočním večírku architektonického studia, čili nápadník není z herecké branže.

„Je napůl umělec, renesanční člověk. Píše knížky, básně a umění podporuje.“ Zdá se, že herečka kápla na mecenáše, který si už stihl vydělat peníze a bude schopný financovat i její umělecké projekty. V takových případech ani slečna nežádá, nýbrž muž kavalírsky nabízí.

Zamilovaná herečka se ale obává, aby renesanční osobnost jejího milovaného nebyla vyplašena pozorností médií. Ale chvíle, kdy se spolu objeví jako pár na nějakém červeném koberci nepochybně přijde, protože herečka neumí zahálet.

Když zrovna nevykonává jednu z mnoha svých aktivit (třeba neshání peníze a producenta pro filmovou pohádku, kterou napsala), tak aktivně odpočívá nebo cestuje, jede za rodiči do Vlašimi.

Jakmile to zase půjde, chce vyrazit do New Yorku, který má ráda a kdysi v něm chtěla i žít.

Kdy přijde na řadu rodina?

Ve třiceti Bára docela ostře vnímá, že většina jejích spolužaček už má dvě i více dětí a koneckonců ji bratr obdařil dvěma neteřinkami, ale sama děti v dohledné době neplánuje, na to je až příliš zavalená prací.

Říká velmi neurčitě „tak za pět let, možná“ a přitom je dost znát, že kariéra má zkrátka zelenou, bez ohledu na to, že byla v určité době smířená s prací řadové produkční anebo asistentky režie.

Když se ocitla v Praze bez rodičovského dozoru, žila dost dobrodružně a umělecké prostředí ji obdařilo nejednou neřestí – naučila se kouřit, což si dnes těžko odvyká. I alkohol tekl proudem, a tak se dnes chce přes suché únory dopracovat údajně k úplné abstinenci.

Přestala také jíst maso. „Jsem systematický bohém, můj život je kontrolovaný chaos,“ prohlašuje herečka, která má ve zvyku se stále něco učit. Působení v seriálech jí výborně vycvičilo paměť, protože je někdy nutné zvládnout i patnáct obrazů za den, a to je pěkná nálož! Uvidíme, kam po Slunečné seriálová potvora prorazí dál.

Zlatá řemesla herečky Barbory Jánové

Narodila se 18. srpna 1989 v Benešově, vyrůstala ve Vlašimi. První impulz stát se herečkou přineslo představení ve Stavovském divadle, kde byla se školou a viděla hrát prince z Nesmrtelné tety Filipa Blažka. Působila v týmu majoretek.

Třikrát ji nepřijali na konzervatoř, proto vystudovala obchodní akademii a po maturitě čtyři roky pracovala jako úřednice v Centru sociálních služeb v Praze.

Dva roky studovala sociální a mediální komunikaci na Univerzitě J. A. Komenského v Praze. Stále umí
například sepsat žádost o grant. Pak pracovala několik let jako asistentka režie v České televizi.

Když se stala herečkou na plný úvazek, zažila hodně hluchých míst, kdy pracovala také jako barmanka: „Vím, co to je třít bídu jako herec. V nejhorším jsem vždy šla za bar, což mě bavilo, je to svým způsobem taky jeviště a ráda komunikuju s lidmi.“ Překročí stín Slunečné?

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...