Co vám pomůže odvodnit tělo?

Trápí vás, že jste náhle přibrala, a nevíte, co s tím? Nárůst váhy může být způsoben i přílišným zavodněním organismu.

Proto si kontrolujte pitný režim. Zbavit se přebytečné vody v těle můžete i vhodně zvolenou stravou. Odborníci dnes upozorňují, že přemíra pití má i svá rizika, zejména jste-li milovníci ostrých a slaných jídel.

Také vás může zajímat ...

Málokdo si uvědomuje, že při dodržování pitného režimu je zapotřebí počítat i s tekutinou obsaženou přirozeně v jídle. I polévky, omáčky a další jídla samozřejmě obsahují vodu. Naopak některé druhy zeleniny vodu velmi účinně pomáhají vylučovat. Které?

Přidejte více zeleniny

Pokud budete jíst zeleniny více, kromě přísunu vitaminů, minerálů a vlákniny vám zároveň pomůže i vylučovat vodu. Odvodňovací účinky má zejména kořenová zelenina – celer, petržel, pastinák, salátové okurky. Sušený kořen petržele bývá součástí různých močopudných čajových směsí nebo kapslí určených k odvodnění.

Odvodňovací účinky mají i jablka. Jejich dužina do sebe natáhne přebytečnou vodu a navíc zvýší pohyb střev. Močopudné účinky mají také některé byliny, například kopřiva, bříza, jalovec.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...