Co vás dokáže zbavit lupénky?

Jde o chronické kožní onemocnění, kterým trpí muži i ženy bez rozdílu věku. Nejčastěji se objevuje v okolí loktů, kolen, na pokožce hlavy, ale také na místech, která se snadno zapaří, například v tříslech.

Málokdo o lupénce ví, že se léčí velmi těžko, a to proto, že má především psychický původ. To, jak se cítíme a jak žijeme, se odráží na naší kůži, a bohužel občas i v podobě lupénky.

Také vás může zajímat ...

Pokud vás také toto onemocnění trápí, připravili jsme si pro vás několik rad a tipů, jak můžete projevy nemoci zmírnit.

Vitamin A a zinek

Zinek nejenže výrazně zlepšuje stav kůže, ale také urychluje její hojení. Nejlepším zdrojem zinku jsou například dýňová se-mínka, obilné klíčky nebo sardinky v oleji.

Díky vitaminu A zase vaše kůže dostane vše, co ke správné funkci a regeneraci potřebuje. Najdete ho v telecích játrech, másle, vaječném žloutku nebo v sýru.

Vitamin A je rov-něž nedílnou součástí špenátu, mrkve, kukuřice nebo meruněk, borůvek a ostružin.

Solná koupel

Výborná je na lupénku také třiceti-minutová koupel ve sla-né vodě. Mořskou sůl koupíte v obchůdcích s bio kosmetikou nebo ve větších drogeriích. Stačí nasypat půl hrnku mořské soli do horké vody a relaxovat v ní. Opakujte nejlépe jednou až dvakrát týdně.

Odvar z kopřivy a zemědýmu

Nejlepší je odvar složený z 25 g zemědýmu lékařského a 25 g listu a natě kopřivy dvoudomé. Dvě lžičky směsi přelijte půl litrem vroucí vody, pět minut louhujte a pak čaj po doušcích vypijte.

Čaj pijte nejlépe třikrát denně po dobu čtrnácti dnů a následně si dejte alespoň čtrnáct dní pauzu.

Hořcová tinktura

Nasekejte si hrst kořene hořce a nasypejte ho do tmavé skleněné uzavíratelné nádoby. Vše zalijte čtyřiceti procentním alkoholem tak, aby byla léčivka celá ponořená. Nádobu uzavřete a tři týdny nechte louhovat.

Občas nádobu protřepejte. Po uplynutí doby sceďte přes jemné plátýnko a postižené mís-to si tinkturou jednou týdně pomažte. Tinkturu uchovávejte v lednici nebo jiném chladném místě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...