Colin Firth – Lásku nebeskou zažil i ve svém životě

Ve filmu Láska nebeská nás dojímá coby hodný, ale podváděný manžel. Vypadá to, že něco takového zažil též ve skutečnosti.

Pochází z anglického Hampshiru, jeho otec Colin byl profesor historie a matka Shirley učitelka náboženství. Své první roky s nimi prožil v Nigérii, kde působili jako metodističtí misionáři už i jeho prarodiče. Afrika a anglický původ ovlivnily jeho povahu. „Na jedné straně jsem ohnivý a výbušný, na druhé straně jsem britsky rezervovaný,“ říká o sobě. Vychovávat ho ale nebylo jednoduché.

Také vás může zajímat ...

„Byl jsem nejstarší ze tří dětí a určitě jsem našim dával dost zabrat,“ vzpomíná. Když mu bylo pět let, rodina se vrátila zpět do Anglie. „Herectví mi dalo prostor, který jsem potřeboval,“ říká distinguovaný Brit. Konzervativní rodina zálibu nijak nepodporovala: „Vzpomínám si, jak jsme se jednou dívali na televizi a maminka řekla: Vidíš všechny ty lidi? Jsou to herci.

Jen dva vpředu vedou dialog, ostatní chodí jako křoví za nimi. A to bys chtěl dělat?“ Přesně to chtěl dělat – aniž samozřejmě dopředu věděl, že nikomu křoví dělat nebude a stane se hvězdou mezinárodního formátu, dokonce oscarovou hvězdou. Zapsal se na londýnskou divadelní školu Drama Centre a přivydělával si prací v restauracích a barech.

A je tomu rád, zjistil, že ho tvrdá práce naučila skromnosti a disciplíně.

V kanadských lesích

Osudným se mu stal film Miloše Formana (†86) Valmont. Proslavil jej, mimo to se během natáčení zamiloval do americké herečky Meg Tilly (59), se kterou vzápětí zmizel na kanadský venkov. „Byl jsem otrávený hollywoodskými snoby a příliš rušným životem. Miluji vůni dřeva a tady jsem si mohl dělat nábytek a vychovávat prvorozeného syna Williama. Bylo mi blaze,“ vzpomíná.

Pohádka trvala čtyři roky, pak dal Firth hlubokým kanadským lesům sbohem. Čekala ho daleko větší sláva, než si vůbec dovedl představit. Zazářil ve filmu Pýcha a předsudek jako pan Darcy, léta mu pak nikdo neřekl jinak a dokonce i autorka knih o Bridget Jones dala postavě, kterou Firth ve filmech o legendární Bridget hrál, jméno Mark Darcy.

„Nejsem člověk, který by se nad sebou rozplýval dvacet čtyři hodin denně, ale v posledních letech jsem si opravdu nemohl stěžovat na nedostatek nabídek. Jako herec mám ohromné štěstí,“ pochvaluje si tmavovlasý elegán. V kultovním filmu Láska nebeská představuje manžela, který svou ženu zahrnuje láskou a pohodlím, ale sklízí za to nevděk.

Životní družka ho podvádí, ještě ke všemu s jeho vlastním bratrem. Že zažije takovou lekci na vlastní kůži, to tehdy nemohl tušit.

Naštěstí dotyčný muž aspoň nebyl jeho příbuzný.

Svatba do roka

S manželkou se seznámili při natáčení italského filmu Nostromo v roce 1996. Italská televizní producentka Livia Giuggioli (50) neuměla příliš dobře anglicky, krasavec Firth znal jen několik italských slov. Navíc Liviina rodina byla proti. Nechtěli, aby se tmavovláska provdala za britského herce, mysleli si, že to bude nějaký přelétavý floutek. On je ale překvapil.

Do roka se se svou láskou oženil, dokonce se přestěhoval za ní do Itálie, kde vychovávali dva syny. Soužití nebylo jednoduché, Livia je posledlá ekologií, vlastní obchod se zaručeně přírodním zbožím a nechce bydlet v jiných než ekologických domech.

Asi bude též velice energická, což dokazují hercova slova: „Někdy se bojím koupit si u stánku čaj, aby mi ho nenalili do něčeho, co moje žena okamžitě rozdupe. “ Vše nasvědčovalo tomu, že se držitel Oscara za snímek Králova řeč snaží ze všech sil, aby manželství fungovalo.

Stěžoval si, že na sebe se ženou mají málo času, ale že i to se dá překonat.

Snažil se marně

Zažádal o italské občanství, snažil se dokonce omezit práci a ještě víc se věnovat ženě a dětem. Co se stalo roku 2016, to už nepřekonal. V ložnici ho zastoupil rodinný přítel, italský novinář Marco Brancaccia. Někdy v té době se dokončoval film Dítě Bridget Jonesové, Colin nevěděl, co dřív, a tak si temperamentní Italka našla jiného.

Románek trval několik měsíců a když se pak Livia přece jen vrátila k manželovi, novinář ji obtěžoval telefonáty, esemeskami a postáváním před jejím domem. Incident dokonce řešila policie. Bláznivého novináře se manželé nakonec zbavili, ale slepit víc než dvacet let trvající vztah se jim už nepodařilo.

Rozvedli se koncem loňského roku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...