Čtvrtá žena Lexe Barkera mu připravila brutální šok!

Nebýt Irene, tak by se nikdy nestal Old Shatterhandem!

Na filmovém plátně byl Lex Barker (+54) vždycky hrdinou, kterému všechno vycházelo. V soukromém životě ale utrpěl řadu porážek, z toho jednu velmi bolestnou!

Představitel filmového Old Shatterhanda, americký herec Lex Barker (+54) si mohl žít klidný a zabezpečený život. Narodil se totiž do bohaté rodiny, a kdyby se řídil přáním svého otce, spadlo by mu do klína tučné dědictví. Jenže Alexander Crichlow Barker, jak znělo jeho celé jméno, toužil už od dětství být hercem. Odvahu vzepřít se rodinným plánům našel až v době studia na univerzitě.

Také vás může zajímat ...

Přerušil studium, aby se mohl věnovat hraní. Bylo to pro něho důležitější, než peníze a zajištěné postavení.

Dopadlo to tak, že ho otec nemilosrdně vydědil!

Vztahy mu štěstí nepřinášely

Lexovi to nijak nevadilo. Pracoval nejprve jako osvětlovač a kulisák a pak vstoupil do armády. Za druhé světové války se zúčastnil bojů v severní Africe a na Sicílii. Byl zraněn do hlavy, což mělo dva následky: pravidelné migrény po celý zbytek života a to, že místo části zraněné lebky měl stříbrnou destičku. Filmovou kariéru nakonec udělal díky postavě Tarzana.

Měl pro ni všechny předpoklady, byl fyzicky vybavený, vysoký, pohledný. Tyto vlastnosti mu přinášely i přízeň žen, které se Lex vůbec nevyhýbal. Během svého života se pětkrát rozvedl a málem stihl ještě šestou svatbu. Žádné z jeho manželství mu ale nepřineslo velké partnerské štěstí.

Čtvrté z nich, se švýcarskou herečkou Irene Labhart (+25) pro něho znamenalo dokonce jeden z největších šoků v životě – a také probuzení, které by nikdo z nás nechtěl zažít.

Nechtěla dlouho trpět!

Svoji čtvrtou ženu si Lex vzal v roce 1959. V té době na tom nebyl s kariérou nijak slavně, ale Irene to nevadilo. Dvojici se narodil syn Christopher (59). Lex žil v Evropě a vypadalo to, že jeho sláva je už jen minulostí. Pak ale dostal nabídku, která na první pohled vypadala bláznivě. Měl si zahrát Old Shatterhanda v chystaném přepisu mayovky Poklad na Stříbrném jezeře.

Vůbec se mu do toho nechtělo. Byla to právě Irene, která ho přesvědčila, aby roli vzal. Ani ona jistě netušila, co tohle rozhodnutí jejímu manželovi přinese. Potýkala se už s jinými starostmi, přímo smrtelnými. Lékaři u ní zjistili leukémii. Mladá žena diagnózu těžce nesla. Bylo zřejmé, že se její čas krátí a že poslední dny by jí přinesly jenom bolest a utrpení.

Proto zvolila dobrovolný odchod ze světa. Pro Lexe to byla šílená rána i proto, že večer vedle Irene usnul a ráno, když se probudil, byla jeho mladá žena už po smrti. Vzala si úmyslně vražednou dávku léků a zemřela tak ve spánku. Šok z kruté smrti slavnému herci částečně nahradila nečekaná popularita a později i další vztahy.

Sedm let strávil v manželství s bývalou Miss Španělska Carmen Cerverou (76).

Po rozvodu s ní navázal ještě jeden vztah, ale ten už nestačil dovést od zasnoubení k oltáři!

Obtěžoval sexuálně nevlastní nezletilou dceru?

Skandálem skončilo Lexovo třetí manželství, s hollywoodskou herečkou Lanou Turner (+74). Kvůli ní se po roce rozvedl se svojí druhou ženou. Vztah byl předem odsouzen k neúspěchu, vždyť i Lana už předtím byla čtyřikrát vdaná. Chtěli spolu mít dítě, ale to se nepodařilo. Vychovávali proto dceru Lany z předchozího manželství. Třináctiletá dívka ale obvinila Lexe, že prý jí sexuálně obtěžuje.

Lana manžela vyhodila na ulici, prý s namířenou pistolí.

U rozvodu se ale žádné podobné obvinění neprojednávalo!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...