Čtyři byliny pro detox

Každé jaro se objeví spousta rad na detoxikaci, kterou náš organismus po zimě nutně potřebuje. Víte, které bylinky vám s tím pomůžou?

Například ostropestřec mariánský. Je nejlepší pro naše játra, jež fungují jako detoxikační centrum těla. Jeho účinky jsou natolik prokazatelné, že ostropestřec předepisují lékaři i alkoholikům proti cirhóze a nemocným žloutenkou.

Také vás může zajímat ...

Čaj z něj ale není moc chutný, a navíc je třeba přijímat ostropestřec s tuky, aby se dobře vstřebal, a tak je lepší ho užívat ve formě potravinového doplňku.

Stejně „kouzlit“ umí šťáva z aloe vera. Ta a ostropestřec jsou považovány za královský pár detoxikace. Dobře detoxikuje i zelený čaj, který navíc zabraňuje ukládání tuků v těle.

Vylučování škodlivin z organismu podporuje rovněž kopřiva, tedy čaj z ní. S jeho užíváním to nesmíte přehnat. Podporuje totiž vznik ledvinových kamenů.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...