Cuketové placičky

Jestli se něco řadí mezi snadná a oblíbená jídla, jsou to placičky. Obzvlášť pak ty cuketové, protože jsou díky ní krásně šťavnaté!

Ingredience: 2–3 nastrouhané cukety, 80 g bílého jogurtu, 60 ml mléka, 2 velké žloutky, 100 g prosáté polohrubé mouky, 1 lžička prášku do pečiva, ½ lžičky jedlé sody, pepř a sůl, máslo na potření pánve, bazalkové pesto, 1 kelímek zakysané smetany, plátky avokáda, velký kus parmazánu

Postup: Nastrouhanou cuketu smíchejte v míse s jogurtem. V mléce našlehejte žloutky a přidejte je k cuketě. Mouku smíchejte s práškem do pečiva a jedlou sodou a vmíchejte k cuketové směsi.

Podle chuti osolte a opepřete. Pánev lehce potřete trochou másla a usmažte na něm cuketové lívance. Vždy naběračkou odeberete část směsi a smažte do momentu, než se začnou objevovat na povrchu bubliny.

Obraťte a dosmažte i z druhé strany. Podávejte posypané parmazánem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...