Cviky na posílení nohou

Nechce se vám ven, ale potřebujete rozhýbat tělo, především nohy a stehna? Není nic jednoduššího než si udělat čas deset minut v ranních nebo večerních hodinách a zadeček a stehna trochu protáhnout.

Není jednoduché se udržet v kondici, ale čím dřív začnete, tím lépe vám po zdravotní stránce bude. Začněte dolními partiemi. Díky tomu, že si posílíte stehna a zadeček, nejenže předejdete mnohým zdravotním problémům, ale také si rozhýbete metabolismus a tím budete snadněji spalovat.

Také vás může zajímat ...

Rozhýbejte pánev

Lehněte si na podložku, pokrčte nohy v kolenou a položte si je na nějakou lehce vyvýšenou podložku. Podsaďte pánev a pak ji mírně zvedněte. Vydržte tak několik vteřin, pak povolte a znovu ji zvedněte.

Opakujte několikrát za sebou. Nezapomínejte, že chodidla musejí být na podložce celou plochou a lopatky musejí rovněž zůstat přilepené k podložce, stejně jako záda.

Na stehna a kyčle

Postavte se rovně, chodidla držte v šíři boků a zpevněte břicho. Jednou nohou pokročte o velký kus dopředu a ve chvíli, kdy došlápnete na podložku, pokrčte obě kolena a přejděte do dřepu na přední noze. Koleno u zadní nohy zůstává za tělem.

Nepokládejte ho až na zem, ale těsně nad ni! To samé proveďte i s druhou nohou. Na každou nohu proveďte deset opakování. A nyní zkuste výpady nikoli vpřed, ale vzad. Opět se postavte rovně a mírně se rozkročte.

Pravou nohou udělejte výpad vzad, koleno pokládejte směrem k zemi, ale ne úplně. Mělo by zůstat pár centimetrů nad zemí. Zpevněte břicho, přitlačte patu přední nohy do podložky a silou stehenních svalů vytáhněte koleno zadní nohy před tělo.

Pak zase proveďte výpadek dozadu, koleno nechte klesnout těsně nad zem a pak plynulým táhlým pohybem ho nasměrujte opět před tělo. Opakujte desetkrát na levou i na pravou nohu.

Udržte balanc

Mírně se rozkročte, zatněte břicho a vzpažte. Přeneste váhu na pravou nohu, levou pomalu zvedejte do vzduchu a horní část trupu směrujte do předklonu. Zadní nohu se snažte mít napnutou. Opakujte ještě pětkrát.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama