Dá se zpomalit šedivění vlasů?

Šedivé vlasy jsou přirozenou známkou stárnutí. Obvykle z nich radost nemíváme a snažíme se je zamaskovat. Co ještě můžeme udělat?

Proč ztrácejí barvu?
Někdo si najde první stříbrné nitky ve vlasech až po padesátce, jiný třeba už ve třiceti. Může za to především genetika a hormony. Svou roli ale hraje i životní styl nebo také náhlé a silné psychické trauma. A samozřejmě přirozený proces stárnutí, kdy nám ubývají pigmentové buňky obsahující melanin, který je zodpovědný za barvu vlasů.

Také vás může zajímat ...

Co můžeme udělat Šedivění může do jisté míry zpomalit dodržování dobré životosprávy a vyhýbání se stresu, zcela zabránit mu ale nelze. Pokud chcete dopřát vlasům to nejlepší, zařaďte do jídelníčku potraviny, jako jsou ryby, vejce a potraviny s obsahem železa, vápníku, zinku a vitaminu B, například česnek, rajčata, brokolice či maso.

Jestliže se barvíte, můžete využít spreje nebo řasenky na zakrytí odrostů.

Pokud se barvit nechcete, zkuste z šedin udělat přednost pomocí vhodného melíru, třeba právě v šedé či bílé barvě.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...