Dádin bláznivý bizár! Nebo snad umění?

Skoro každý den překvapuje na sociální síti Dáda Patrasová (62) své fanoušky. Upravuje svoje starší, ale i nové fotky pomocí skutečných předmětů, masek, ale i kolážemi. Vznikají její podivné portréty tam ve stylu techno, někdy jako zvířátko, tu jako karetní žolík.

Dokonce se pouští do vytváření krátkých videí. Jako každý umělec nezvyklého stylu má mezi diváky tvrdé odpůrce, „Ty jsi fakt bláznivá, to už je moc, bizaaaar,“ nebo: „Šmarjá, ona snad už neví, jak na sebe upozornit.

Také vás může zajímat ...

Ale i nadšené obdivovatele. „Chci být cool jako Dáda.“ A le také: „No, tomu konečně říkám srozumitelné umění!“ Dáda se ale nevzdává. Moc dobře ví, že za A bez pořádné samoreklamy si dneska žádná pořádná VIPka ani neškrtne, a za B mnoho výtvarných umělců v dějinách se nedočkalo uznání za svého života.

Možná věří, že hodnotu dílu dodá teprve velká kolekce. Máme se na co těšit, co takhle upravit odhalené fotečky ze seriálu Návštěvníci, Dádo?.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...